TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Podczas najbliższego weekendu rozegrany zostanie tradycyjny, organizowany już po raz czternasty, Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w piłce ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Memoriałowe mecze odbywać będą się w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tylko dwa biegi obejrzeli wczoraj kibice, którzy przyszli na Stadion Miejski w Tarnowie-Mościcach, aby być świadkami drugiego meczu finałowego Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów, a Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Meczu, do którego w ogóle nie powinno w niedzielę dojść. Prognozy pogody na ten dzień były bowiem niekorzystne i tarnowianie już wcześniej chcieli przełożyć spotkanie na inny termin. Zgody na to nie wyrazili jednak gdańszczanie.

Maciej Gładysz, który już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie zwycięstwo w tegorocznej serii Rotax Max Challenge, podczas zawodów w Poznaniu potwierdził swoją dominację. W czasie minionego weekendu, młody kierowca Gładysz Karting Team triumfował tam w klasie Micro Max.

Kolejne bardzo wysokie zwycięstwo przed własną publicznością odniosły piłkarki Tarnovii Tarnów. Atut własnego boiska wykorzystali także zawodnicy Metalu Tarnów. Bez punktów i bez bramek powróciły natomiast z wyjazdów ekipy Unii Tarnów i Tarnovii Tarnów.

Drugie zwycięstwo w drugim w tym sezonie meczu o punkty w grupie „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn odnieśli szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. Grający przed własną publicznością tarnowianie pokonali 27-19 (14-9) bardzo niewygodnego dla siebie rywala, KSSPR Końskie.

W niedzielę, o godz. 14.30 w Tarnowie rozpocząć ma się rewanżowy pojedynek finałowy Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów, a Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk. Prognozy pogody na niedzielę są jednak dla Tarnowa niekorzystne i ostateczna decyzja w sprawie rozegrania tego meczu zapaść ma w sobotę w godzinach południowych.

Wychowanka trenerki Elżbiety Janas, rozpoczynająca swoją karierę w MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a obecnie reprezentująca barwy Kram Startu Elbląg, Aleksandra Stokłosa, powołana została do młodzieżowej kadry narodowej kobiet w piłce ręcznej.

Kibice żeńskiej piłki nożnej, z pewnością nie będą mogli narzekać podczas tego weekendu na nudę. W sobotę na swoim boisku zaprezentują się bowiem obie drużyny Tarnovii: ta grająca w pierwszej lidze i ta czwartoligowa. Zwolennicy futbolu w męskim wydaniu będą mogli natomiast wybrać się na mecze Metalu i Błękitnych.

Jutro, po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością o ligowe punkty zagrają pierwszoligowi szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 16 spotkaniu, podopieczni trenera Ryszarda Tabora zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z KSSPR Końskie.

W rozegranym wczoraj meczu szóstej kolejki drugiej grupy tarnowskiej klasy okręgowej, Metal Tarnów przegrał na wyjeździe 0-5 (0-2) z Dunajcem Zakliczyn. Tym samym przerwana została, trwająca od maja seria dziesięciu kolejnych ligowych meczów bez porażki beniaminka „okręgówki”.