TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Ustalone zostały wstępne terminarze rozgrywek w klasie okręgowej oraz w klasach „A” i „B”. Oznacza to, że „rozkład jazdy” na rundę jesienną poznały piłkarskie zespoły Metalu, Błękitnych oraz Iskry Tarnów.

Podczas rozgrywanych w Londynie lekkoatletycznych Mistrzostw Świata niepełnosprawnych, brązowy medal w kategorii T38 wywalczyła trenująca na co dzień w AZS AWF Kraków, reprezentantka tarnowskiego Startu, Anna Trener-Wierciak.

Bartosz Kapustka będzie w najbliższym sezonie piłkarzem niemieckiego SC Freiburg. Wychowanek Tarnovii został tam wypożyczony na rok z angielskiego Leicester City.

Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów pewnie pokonali na wyjeździe Lokomotiv Daugavpils i są już bardzo bliscy zapewnienia sobie pierwszego miejsca po zasadniczej fazie rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej. Dla Łotyszy była to pierwsza w tym sezonie strata punktów na własnym torze.

O ogromnym pechu mówić mógł Patryk Rolnicki, rywalizujący w sobotę w odbywającym się w Rybniku finałowym turnieju Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Tarnowianin nie ukończył żadnego z czterech wyścigów, w których uczestniczył i sklasyfikowany został na ostatniej, siedemnastej pozycji.

Wicemistrz ubiegłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, Michał Derus potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej. W rozgrywanych w Londynie lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych, podopieczny trenera Piotra Kuczka zdobył brązowy medal w biegu na 100 metrów.

W niedzielę, żużlowców Grupy Azoty Unii Tarnów czeka kolejny pojedynek o ligowe punkty. W rozpoczynającym się o godz. 17.15 meczu dwunastej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej zmierzą się oni w łotewskim Daugavpils z tamtejszym Lokomotivem.

W Rzeszowie rozegrano wczoraj zawody drugiej rundy półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów wspólnie z ekipą z Gniezna sklasyfikowani zostali na czwartej pozycji. Komplet punktów zdobył Patryk Rolnicki, a największym pechowcem zawodów był Krystian Stefanów, który po upadku w swoim pierwszym biegu trafił do szpitala (na szczęście nie doznał żadnych złamań, obeszło się jedynie na mocnych stłuczeniach).

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii szkół zawodowych. To największy sukces w niemal dwudziestoletniej historii uczelni.

Z trzema medalami powrócą tarnowscy pięściarze z rozgrywanej w Pułtusku Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. O kolorze tych „krążków” zadecydują dzisiejsze i piątkowe walki półfinałowe oraz ewentualnie pojedynki finałowe zaplanowane na sobotę i niedzielę.