TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W sobotę, 19 listopada, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w ramach II ligi siatkówki kobiet podejmą przed własną publicznością zespół UKS Marba Sędziów Małopolski. Mecz rozegrany zostanie tradycyjnie w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Kolejny dobry start zanotował Dawid Reneson, zawodnik Błękitnych-MPEC. Tym razem tarnowianin zajął drugie miejsce w rozegranym w Bytomiu Międzynarodowym Pucharze Polski juniorów młodszych w judo. 

W czwartej kolejce Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport rozegrano cztery spotkania. Do zmagań przystąpiło osiem zespołów. Pauzowali: AFT MPEC oraz Kocik Grabówka. 

Chcesz spróbować swoich sił w zawodach kartingowych? Okazją do tego będą XIV Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2016, które odbędą się 20 listopada  na torze Speed Race Tarnów. Obowiązują wcześniejsze zapisy i kwalifikacje.

170 zawodników z całej Polski wzięło udział w turnieju karate poświęconym pamięci zmarłego w czerwcu tego roku Wiesława Gwizda. Tarnów reprezentowała 15-osobowa grupa z klubu Karate Kyokushin. 11 zawodników stanęło na podium. 

Po przerwie przeznaczonej na rozegranie czterech grup Pucharu Ligi 2016/2017 futsal powrócił na parkiet hali „Jaskółka”. W kolejnej kolejce Tarnowskiej Ligi Futsalu padło aż 37 goli. 

W Tarnowie trwają rozgrywki ligi kartingowej. W drugiej rundzie bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Dudek, który wygrał zawody zorganizowane na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów. 

Tradycyjnie już 11 listopada w Parku Strzeleckim spotkają się amatorzy biegania, aby na sportowo uczcić Święto Niepodległości. Pierwsi zawodnicy na starcie pojawią się o godz. 11.00.

142 zawodników z dziewięciu klubów ze Słowacji i Polski wystartowało w corocznym Międzynarodowym Turnieju Judo młodzików i dzieci, który zorganizowano w Popradzie. Tarnowska reprezentacja z zawodów przywiozła aż 19 medali. 

Dwa medale z Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski juniorów młodszych przywieźli tarnowscy judocy. Po srebro sięgnął Dawid Reneson, zawodnik Błękitnych-MPEC. Z brązowym krążkiem wrócił z kolei Hubert Włodarski, zawodnik MKS Pałac Młodzieży Tarnów. 

Znaczniki

Archiwalne