TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański wynikiem 7.78 m zajął szóste miejsce w konkursie skoku w dal w rozgrywanych we włoskim Grosseto lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy do lat 20. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka, w piątkowym finale poprawił swój rekord życiowy ustanowiony w czwartkowych eliminacjach.

W zaległym meczu piątej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała na wyjeździe 47-42 Orła Łódź, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli. Tarnowianom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła słabsza dyspozycja Artura Czai. Warto wspomnieć, że pojedynek rozpoczął się z ponad dwudziestominutowym opóźnieniem, spowodowanym oczekiwaniem na Hansa Andersena.

Troje reprezentantów AZS PWSZ Tarnów rywalizowało w odbywających się we Wrocławiu zawodach World Games w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Niestety, nikomu z tej trójki nie udało się przebić do strefy medalowej.

Z sześcioma medalami powrócili reprezentanci tarnowskiego Startu z rozgrywanych w Londynie Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Informowaliśmy już o brązowych „krążkach” zdobytych przez Annę Trener-Wierciak w skoku w dal i Michała Derusa w biegu na 100 metrów. Dziś pora na wiadomości o pozostałych medalach naszych lekkoatletów.

Żużlowcy Grupy Azoty Tarnów zakończą w sobotę odrabianie ligowych zaległości. W zaległym meczu piątej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej, tarnowianie zmierzą się w Łodzi z tamtejszym Orłem. Jest to jedyna ekipa, która w Tarnowie nawiązała równorzędną walkę z „Jaskółkami”, przegrywając jedynie 41-48.

Nowosądecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej ogłosił wstępny terminarz jesiennej rundy spotkań o mistrzostwo wschodniej grupy małopolskiej czwartej ligi.

W rozegranych wczoraj w Gdańsku zawodach czwartej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów na żużlu, Grupa Azoty Unia Tarnów, podobnie jak dzień wcześniej w Toruniu, sklasyfikowana została na szóstej pozycji. Nie była to jedyna analogia do wtorkowego turnieju. Tak jak w Toruniu zwyciężył w nim bowiem Get Well Toruń, a drugie miejsce zajęła ekipa Cash Broker Stali Gorzów.

Pierwszoligowi szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów poznali przeciwników, z którymi przyjdzie im rywalizować w sezonie 2017/18. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował się na poszerzenie pierwszej ligi, w której występować będą teraz trzydzieści dwie drużyny (do tej pory było ich dwadzieścia osiem).

We włoskim Grosseto rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Europy do lat 20 w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu z bardzo dobrej strony pokazał się reprezentant AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański.

Dzisiaj, o godz. 19 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozpocznie się ceremonia otwarcia dziesiątej edycji World Games, zawodów zwanych także Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Rywalizacja w nich toczyć będzie się w trzydziestu jeden dyscyplinach, a jednym z ambasadorów Igrzysk jest aktualny mistrz świata i mistrz Europy w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, Marcin Dzieński.

Znaczniki

Archiwalne