TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Podczas skierowanej do nauczycieli WF konferencji "Podstawy koszykówki" tarnowscy pedagodzy poznawali techniki wspomagające trening tej dyscypliny sportu.

Marek Wojtasik, 49-letni absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Prezes Zarządu Wrześniak Sp. z o.o Ładna, został wybrany przez Radę Klubu na nowego prezesa ZKS "Unia" Tarnów.

10 kilometrów w biegu głównym, 3333 metry w biegu masowym oraz 800 i 1000 metrów dla dzieci i młodzieży to dystanse, jakie przewidziano dla uczestników tegorocznego Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Biorący w nim udział zawodnicy na starcie staną w niedzielę, 17 października.

W zawodach we wspinaczce sportowej na czas z bardzo dobrej strony pokazali się tarnowscy wspinacze. W międzynarodowych zawodach rozgrywanych w formule „open” dwukrotnie na podium stawali Klaudia Buczek/MKS Tarnovia, Jędrzej Komosiński/PGNiG AZS PWSZ Tarnów oraz Tomasz Oleksy/MKS Tarnovia.

W niedzielne popołudnie, licznie zgromadzona na torze speedrowerowym w Tarnowie publiczność mogła oglądać bardzo ciekawy pojedynek lidera pierwszoligowych rozgrywek, Wiraża Ostrów z miejscową drużyną OM Przystań Tarnów. Dramatyczne spotkanie zakończyło się zwycięstwem tarnowian.

Podczas minionego weekendu w Załużu koło Sanoka odbyły się dwie ostatnie rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas sobotniej rundy Tarnów Racing Team zwyciężył w klasyfikacji zespołowej i tym samym przypieczętował tytuł Mistrza Polski.

Dzięki bardzo udanym występom w ostatnich turniejach na kortach otwartych Konrad Słowik, trenujący w Tarnowskim Klubie Tenisowym, zakończy sezon jako nr 1 w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

W XVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców reprezentacja Tarnowa zajęła I miejsce ex aequo z rywalami z Krakowa.

W dniach 2 i 3 października 2010 r. (sobota - niedziela) krakowskie Wydawnictwo COMPASS organizuje kolejną już - IX - edycję zawodów pod nazwą "ODYSEJA". Bazą tej edycji maratonu będzie Gródek nad Dunajcem malowniczo położony nad Jeziorem Rożnowskim. Będzie on świetnym punktem wypadowym na tereny Pogórza Rożnowskiego, które zapewnią odpowiednio atrakcyjną i trudną arenę dla zmagań uczestników.

Podczas najbliższego weekendu w Załużu koło Sanoka odbędą się dwie finałowe rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem zespół "Tarnów Racing Team" reprezentować będzie rekordowa liczba zawodników Auto Moto Klubu Tarnowskiego.

Znaczniki