TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W testach odbywających się w ramach Dni Talentu Akademii Młodych Orłów zaprezentowało się 226 dziewczynek i chłopców z roczników 2007-2012. Niemal dokładnie połowa z nich uczestniczy teraz w „Tygodniach testowych”. Po ich zakończeniu ogłoszone zostaną ostateczne listy młodych piłkarzy, którzy od 1 września rozpoczną treningi w Akademii Młodych Orłów.

Zawodnik tarnowskiego Tigera, Damian Kiwior jest coraz bliżej zdobycia medalu w odbywających się w Charkowie, Mistrzostwach Europy w boksie.

Dziewiętnaście medali, w tym sześć – złotych – wzbogaciło kolekcję sportowych trofeów klubu UKS Sokół-Mościce Tarnów. To efekt udziału w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu, rozegranych w Bochni i w Dębicy.

 

Młodzi pięściarze Tigera Tarnów z powodzeniem rywalizowali w odbywających się w Busku-Zdroju, VII Otwartych Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w boksie.

Zawodnik tarnowskiego Tigera, Damian Kiwior występuje w odbywających się w Charkowie, Mistrzostwach Europy seniorów w boksie.

W sobotę dla tarnowskich drużyn piłkarskich dobiegł końca sezon 2016/17. Podczas ostatniego weekendu swoje mecze wygrały Tarnovia i Metal, z porażką pogodzić musiała się jedynie Unia.

Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów po bardzo emocjonującym spotkaniu, w którym przegrywali już różnicą dziewięciu punktów, pokonali na własnym torze Orła Łódź i zostali liderem Nice 1. Ligi żużlowej. Po meczu czerwoną kartką ukarany został Artur Mroczka.

W przypadku niedzielnego meczu dziesiątej kolejki Nice 1. Ligi żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unia Tarnów, a Orłem Łódź trudno użyć innego sformułowania niż pojedynek „na szczycie”. Zmierzą się w nim bowiem zespoły zajmujące obecnie dwa pierwsze miejsca w tabeli.

Piłkarze ręczni AZS PWSZ zdobyli trzecie miejsce w rozgrywanych w Warszawie Akademickich Mistrzostwach Polski. – Piłka ręczna to sport wybitnie drużynowy. Wygrywa i przegrywa zawsze drużyna. My stanowiliśmy zgraną ekipę i tu upatruję przyczyn naszego sukcesu – mówi jeden z medalistów, Radosław Sroka. Medal wywalczony przez ekipę trenera Przemysława Markowicza jest dopiero drugim zdobytym w sportach drużynowych w historii występów studentów PWSZ w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Podczas zawodów w Rzeszowie, Mateusz Różański z AZS PWSZ wypełnił minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Europy do lat 20.