TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Na wszystkich sympatyków i pasjonatów motosportu czekają wielkie emocje i zacięta rywalizacja. Wszystko to za sprawą XIII Otwartych Kartingowych Mistrzostwa Tarnowa. Turniej odbędzie się 22 listopada na torze Speed Race Tarnów. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 9.30.

Tak wyrównanej kolejki w Tarnowskiej Lidze Futsalu Pawłowski Sport jeszcze nie było. Wszystkie wyniki oscylowały w okolicach remisu, choć tylko jedno z nich zakończyło się podziałem punktów. 

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów po dwóch kolejkach rozgrywek o Mistrzostwo Polski Młodziczek z kompletem punktów prowadzą w tabeli. 

W sobotę, 7 listopada, na mini torze UKS Jaskółki Tarnów odbyła się druga edycja „I Ty możesz zostać żużlowcem”. Pomimo nie najlepszej pogody sympatycy czarnego sportu nie zawiedli, tłumnie stawiając się w Mościcach. 

Mateusz Jakubas wygrał rywalizację w drugiej rundzie ligi kartingowej. Zawody rozegrano na arenie Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów. 

Reprezentantka MKS Pałac Młodzieży Tarnów Magdalena Górska zajęła trzecie miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski - Memoriale Józefa Wiśniewskiego juniorek młodszych i juniorów młodszych rozgrywanym 7 listopada w Bytomiu. Kilka tygodni wcześniej zawodniczka zdobyła mistrzostwo Polski młodziczek.

Już w najbliższą niedzielę, 8 listopada, w hali widowiskowo-sportowej „Jaskółka” rozegrany zostanie I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „O Czarną Jaskółkę”. Zawody zorganizowano dla 10-letniego Pawła Kozioła, cierpiącego na porażenie mózgowe i padaczkę. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. tarnowscy radni oraz policjanci z Komendy Miejskiej w Tarnowie. Początek zmagań o godzinie 8:15.

Ponad 1500 uczestników wzięło udział w kartingowych pozalekcyjnych zajęciach sportowych i edukacyjno-szkoleniowych w ramach projektu „Pierwszy krok w kartingu”. Głównym celem kampanii była aktywizacja sportowa najmłodszych oraz promocja sportu kartingowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Znaczniki

Archiwalne