TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W sobotę 7 lutego odbędzie się I TarNOWicjusz 09. To turniej brydża sportowego dla początkujących. Rozpocznie się w Gimnazjum nr 2, przy ul. M. Kopernika o godz. 10.30.

Dziesięciu tarnowian znalazło się w kadrze narodowej Polskiego Związku Alpinizmu w wspinaczce sportowej.

W 3 kolejce 1 ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu zmierzyły się czołowe zespoły, poprzednich rozgrywek. Obrońca tytułu Tad-Bud/Seat Team pokonał trzecią drużyną minionego sezonu EXPERT Roczniak 7:4.

4 medale zdobyli pływacy tarnowskiej „Unii” podczas tegorocznych Zimowych Mistrzostw Polski młodzików i juniorów. W styczniu wystartowali w zmaganiach w kategorii młodzików 13-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim, juniorów 14-letnich w Gorzowie Wielkopolskim, 15-letnich w Nowej Rudzie i 16-letnich w Cetniewie.

Poznaliśmy terminarz meczów kontrolnych III-ligowych piłkarzy Unii Tarnów. Ich pierwszym rywalem będzie Rzemieślnik Pilzno. Ostatnim Okocimski Brzesko.

Mistrzostwa Świata w chińskim Xining i World Games w tajwańskim Kaohsiung. To najważniejsze tegoroczne starty Edyty Ropek. Oprócz azjatyckich imprez wspinaczka MKS Tarnovia, zamierza też koncentrować się na zmaganiach w Pucharze Świata.

Spotkanie lidera Inter-Gazu z wiceliderem Luxtorpedą Sokami Pysio było najciekawszym w drugiej kolejce pierwszej ligi tarnowskiego futsalu. Mecz zakończył się remisem 1-1. Stratę punktów prowadzącego duetu wykorzystał Gawro.

Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej opublikowała oficjalną listę 48 najlepszych zawodników świata, którzy wezmą udział w World Games 2009, wśród nich jest tarnowianka Edyta Ropek.

1 Tarnowska Liga Futsalu ponownie gra. Z rozgrywek w ostatniej chwili wycofał się Control Process. Debiut w nowej lidze nie był udany dla beniaminków. Pierwszym liderem został Inter-Gaz.

Dwa medale i dziesięć finałów wywalczyli pływacy tarnowskiej Unii podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zmaganiach 14-latków, które odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim, najlepiej spisał się Patryk Głowacki.