TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Trwają ostatnie przygotowania do sobotniego Pucharu Świata w wspinaczce sportowej w popularnych „czasówkach”. Impreza, która odbędzie się w hali Tarnowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Krupniczej 8a, zapowiada się bardzo interesująco.

Dziś w tarnowskiej hali TOSiR odbędzie się pierwsza tegoroczna eliminacja Pucharu Świata 2009 w wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Wystartuje w nich 49 zawodniczek i zawodników.

W niedzielę 19 kwietnia w lasku Lipie zainaugurowana zostanie jubileuszowa XV edycja Pucharu Tarnowa MTB. W tym roku w jej ramach rozegranych zostanie pięć eliminacji.

Piłkarze tarnowskiej Unii odnieśli pierwsze zwycięstwo tej wiosny. W ostatniej kolejce III ligi pokonali na własnym stadionie – Glinika Gorlice 1-0.

W drugiej kolejce pierwszej ligi żużla tarnowskie jaskółki pokonały zespół Lokomotiv Daugavpils 61 -30. Najwięcej punktów dla drużyny miejscowych zdobył Janusz Kołodziej - 14.

Żużlowcy „Jaskółek” po zwycięskiej inauguracji w Poznaniu po raz pierwszy zaprezentują się swoim kibicom. W „Lany Poniedziałek” na własnym torze o godz. 14 podejmują łotewski zespół Lokomotive Daugavpils.

W Wielką Sobotę rozegrana zostanie kolejna seria spotkań w piłkarskich ligach.

Do 30 kwietnia można zapisywać się na Letnie Młodzieżowe Obozy Brydżowe.

Piłkarze tarnowskiej Unii awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Zawodnicy tarnowskich „Jaskółek” Janusz Kołodziej i Piotr Świderski powalczą o przepustkę do przyszłorocznego cyklu żużlowego Grand Prix.

Znaczniki

Archiwalne