TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w tym sezonie siatkarki UKS Jedynka Tarnów rywalizujące o punkty w pierwszej lidze małopolskiej kobiet. W szóstej kolejce, grające przed własną publicznością tarnowianki pokonały Trefl Proximę II Kraków, umacniając się na pierwszym miejscu w tabeli.

Podczas weekendu rozegrana została trzecia seria pojedynków w ramach pierwszej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Obeszło się w niej bez niespodzianek i we wszystkich trzech spotkaniach zwyciężyły drużyny będące faworytami. Niepokonane pozostają nadal ekipy Mpetrol Sharks i Zdrowy Projekt, natomiast Alfa Pride i Wild Ballers nadal czekają na pierwsze zwycięstwo.

Dwa zwycięstwa i trzy porażki to bilans weekendowych występów młodych szczypiornistek i szczypiornistów ręcznych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. Uwagę przykuwa zwłaszcza postawa młodzików Pałacu, którzy w meczu z Piastem Skawina zdobyli aż pięćdziesiąt trzy bramki.

Cztery medale, w tym trzy złote, to efekt startów naszych zawodników w rozegranym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Pucharze Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Pierwszoplanową postacią zawodów była Aleksandra Kałucka, która triumfowała zarówno w zmaganiach juniorek, jak i seniorek.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów przywiozły trzy punkty z wyjazdowego pojedynku z dotychczasowym wiceliderem, zespołem Enei Energetyka Poznań. Podopieczne trenera Michała Betlei wygrały to spotkanie 3-1 (25-23, 17-25, 26-24, 26-24), a drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo dało im awans w tabeli na szóste miejsce.

Z dobrej strony pokazali się młodzi pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów występujący w sobotę w rozegranym na pływalni Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie-Mościcach, Memoriale Andrzeja Kiełbusiewicza. Efektem ich startów były nie tylko lokaty w czołowych trójkach, ale i nowe rekordy życiowe.

Piąte już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli w sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W meczu siódmej kolejki, tarnowianie pokonali na wyjeździe 37-32 (18-16) MKS Wieluń i zajmują szóste miejsce w tabeli, do lidera AZS AWF Biała Podlaska tracąc tylko trzy punkty.

Po meczach piłki nożnej rozegranych w pierwszy weekend listopada, powody do zadowolenia mogą mieć tylko piłkarki Tarnovii Tarnów; swoje pojedynki wygrały bowiem zarówno pierwszy, jak i drugi zespół tego klubu. W rywalizacji mężczyzn wszystkie trzy tarnowskiej drużyny musiały natomiast pogodzić się z porażkami.

Po krótkiej przerwie, na ligowe parkiety wracają zespoły występujące w pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn. W siódmej kolejce, szczypiornistów SPR PWSZ Tarnów czeka wyjazdowy pojedynek z MKS Wieluń. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę o godz. 18.

Po raz szósty o pierwszoligowe punkty powalczą w sobotę siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 16 spotkaniu, tarnowianki zagrają w Poznaniu, a ich rywalem będzie tamtejszy Enea Energetyk.