TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Czy można na rowerze wyjechać na Rysy, nie oddalając się przy tym daleko od Tarnowa? Można, biorąc udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, rajdzie rowerowym – Tarnowska Setka „Rowerem na Rysy”.

Przez dwa ostatnie weekendy, najmłodsi piłkarze mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów. W testach odbywających się w ramach Dni Talentu Akademii Młodych Orłów uczestniczyło łącznie 226 dzieci z roczników 2007-2012 (100 Orlików, 90 Żaków i 36 Skrzatów).

Na torze w Słomczynie rozegrana została trzecia seria kartingowych zawodów Rok Cup Poland. Nieźle zaprezentowali się w niej młodzi zawodnicy, reprezentujący barwy klubu TTSK K-TEAM, działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race.

W dziewiątej kolejce Nice 1. Ligi Żużlowej, Grupa Azoty Unia Tarnów w wyjazdowym meczu pewnie pokonała 51-39 Euro Finannce Polonię Piła. Po tej wygranej tarnowianie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Do liderującego Orła Łódź tracą zaledwie jeden punkt, choć mają rozegrane o dwa spotkania mniej od łodzian.

Maciej Gładysz potwierdził w czasie minionego weekendu przynależność do ścisłej krajowej czołówki polskich kartingowców w swojej kategorii wiekowej. W rozegranych na torze w Słomczynie zawodach czwartej rundy Rotax Max Challenge Poland, zawodnik TTSK K-TEAM Tarnów Gładysz Karting Team wygrał rywalizację w klasie Micro Max i prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów bez powodzenia rywalizowali w czasie weekendu w półfinałowych turniejach Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Ani Arturowi Czai, ani Patrykowi Rolnickiemu nie udało się awansować do finału.

Weekend był bardzo udany dla naszych zespołów piłkarskich, które w czterech spotkaniach odniosły komplet zwycięstw. Bilans ten byłby zapewne jeszcze okazalszy, ale kobieca drużyna Tarnovii zdobyła punkty bez gry.

Dwadzieścia medali: siedem złotych, siedem srebrnych i sześć brązowych, wywalczyli młodzi tarnowscy judocy, rywalizujący w krakowskich zawodach Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy.

Artur Czaja powalczy dzisiaj na torze w Ostrowie Wielkopolskim o awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnika Grupy Azoty Unii Tarnów czeka bardzo trudne zadanie, gdyż prawo startu w finałowej potyczce w Gorzowie zapewni sobie tylko najlepsza szóstka.

Trwa dobra passa zawodniczki sekcji wspinaczkowej AZS PWSZ Tarnów, Aleksandry Kałuckiej. Pod koniec maja zdobyła ona w Warszawie wicemistrzostwo Polski juniorek w konkurencji na czas. Podczas minionego weekendu wywalczyła natomiast srebrny medal odbywających się w Łodzi Mistrzostw Polski seniorek w boulderingu.