TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Dwaj reprezentanci Tarnowskiej Akademii Karate i Kobudo, Tomasz Pasecki i Piotr Chwałek wzięli udział w odbywającym się w Tokio VI Pucharze Świata W.O.F. (World Oshu-Kai Dento Okinawa Shorin-Ryu Karate Do Kobudo Federation) w Shorin-Ryu Karate. Pobyt w Japonii był dla nich także okazją do wzięcia udziału w seminariach szkoleniowych, jak również do zwiedzania tego egzotycznego dla Polaków kraju.

W niedzielę o godz. 14.30, na torze w Gdańsku rozpocznie się inauguracyjny wyścig pierwszego finału Nice 1. Ligi Żużlowej. Rywalem Zdunek Wybrzeża Gdańsk będzie w nim najlepszy zespół rundy zasadniczej, czyli Grupa Azoty Unia Tarnów. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Tarnowie.

Pierwszy mecz w nowym sezonie grupy „B” pierwszej ligi piłki ręcznej rozegrają jutro szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu, podopieczni trenera Ryszarda Tabora zmierzą się w Łodzi z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej, miejscową Politechniką Anilaną.

Podczas najbliższego weekendu rozegrane zostaną kolejne mecze w piłkarskiej rywalizacji kobiet i mężczyzn. Zarówno pierwszy jak i drugi zespół piłkarek Tarnovii zagrają na wyjazdach, kibice w Tarnowie będą mieli natomiast do wyboru trzy sobotnie spotkania ekip męskich.

W niedzielę na torze w Gdańsku rozegrany zostanie pierwszy mecz finałowy Nice 1. Ligi Żużlowej. W rozpoczynającym się o godz. 14.30 spotkaniu rywalem miejscowego Zdunek Wybrzeża będzie ekipa Grupy Azoty Unii Tarnów.

Tylko jednej z trzech naszych drużyn, grających wczoraj w meczach piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Związku Piłki Nożnej udało się awansować do trzeciej rundy tych rozgrywek. Do finału małopolskiego PP kobiet awansowała natomiast Tarnovia.

Zaplanowany na dzisiaj mecz drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Dunajcem Zakliczyn, a Tarnovią został przełożony na środę 20 września. Początek spotkania wyznaczono na godz. 16.30.

Jutro, na stadionie przy ul. Piłsudskiego odbędzie się drugi „Czwartek lekkoatletyczny”. Tym razem oprócz treningu na bieżni i skoczni będzie można popróbować swych sił w rekreacyjnym konkursie pchnięcia kulą.

Z dwoma medalami: złotym w deblu i brązowym w singlu, wróciła uczennica czwartej klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Emilia Nizio z rozgrywanych w Piotrkowie Trybunalskim, letnich Mistrzostw Polski krasnali i krasnalek (zawodniczek i zawodników do lat dziesięciu) w tenisie.

W rozegranym wczoraj – przełożonym z niedzieli – rewanżowym spotkaniu półfinałowym Nice 1. Ligi Żużlowej, Grupa Azoty Unia Tarnów pokonała na własnym torze 49-41 Orła Łódź. Tym samym tarnowianie awansowali do finału, w którym zmierzą się z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.