TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Bardzo udanie weszły w Nowy Rok pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W rozgrywanym przed własną publicznością spotkaniu tarnowianki pokonały w sobotę 3-1 (25-16, 12-25, 25-14, 25-14) Uni Opole. Wygrana ta dała im awans na ósme miejsce w tabeli, przy czym od zajmującej piątą lokatę ekipy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, nasz zespół dzieli zaledwie jeden punkt. Najlepszą zawodniczką sobotniego meczu wybrana została rozgrywająca Grupy Azoty PWSZ, Aleksandra Stachowicz.

 

W odbywającym się w Presovie na Słowacji w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej KEMPA 4 SPORT CUP (3-6.01.2018 r.) zespół młodzików MKS PM MPEC Tarnów zajął wysokie czwarte miejsce.

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety wracają siatkarki drużyn występujących w rozgrywkach pierwszej ligi. W spotkaniu czternastej kolejki, zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów, w sobotę o godz. 18 zagra w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Uni Opole.

Reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie udanie zakończyli rywalizację w zasadniczej rundzie rozgrywek ligi akademickiej. Do fazy play-off awansowały siatkarki, siatkarze i futsaliści PWSZ. Wszystkie te drużyny powalczą o medale Akademickich Mistrzostw Małopolski, a zarazem o prawo gry w rozgrywkach strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.

Wychowanka UKS Jedynka Tarnów, będąca obecnie uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, Karolina Drużkowska powołana została przez trenera Andrzeja Pecia do reprezentacji Polski do lat 17, która od jutra do soboty rywalizować będzie we włoskiej miejscowości Bassano del Grappa o awans do finałów Mistrzostw Europy kadetek w siatkówce.

W ostatnim dniu Starego Roku, biegacze z Tarnowa oraz bliższych i dalszych okolic (m.in. z Anglii, Francji czy Niemiec) rywalizowali w IV Tarnowskim Biegu Sylwestrowym. Do biegaczy dołączyła grupa uprawiająca nordic walking, łącznie w sportowym zakończeniu roku udział wzięło ponad 160 zawodniczek i zawodników.

Zawodnik MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, Mateusz Wojdan reprezentował barwy Polski w rozgrywanym pod koniec grudnia w niemieckiej miejscowości Merzig tradycyjnym turnieju piłki ręcznej juniorów młodszych Sparkassen Cup. Podopieczni trenera Piotra Obrusiewicza zajęli w nim trzecie miejsce, a prawoskrzydłowy Pałacu zdobył w pięciu meczach jedenaście bramek.

Wczoraj w samo południe, zgodnie z wieloletnią tradycją, na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozpoczął się noworoczny trening piłkarzy Tarnovii, podczas którego doszło do pojedynku Kawalerów i Żonatych.

W pierwszy dzień Nowego Roku, w samo południe na stadionie przy ul. Bandrowskiego rozpocznie się tradycyjny, organizowany już od kilkudziesięciu lat, mecz piłkarski pomiędzy drużynami Żonatych i Kawalerów. Wystąpią w nim obecni i byli piłkarze Tarnovii.

Ostatnie w tym roku mecze rozegrały drużyny rywalizujące w ekstraklasie Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Do zakończenia pierwszej rundy zostały jeszcze wprawdzie dwa zaległe spotkania, wiadomo jednak, że mistrzem półmetka został broniący tytułu zespół Lumaro Elbud, który o trzy punkty wyprzedza drugą w tabeli ekipę Sportmossimo.pl Grabówka.

Znaczniki