TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W niedzielę, żużlowców Grupy Azoty Unii Tarnów czeka kolejny pojedynek o ligowe punkty. W rozpoczynającym się o godz. 17.15 meczu dwunastej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej zmierzą się oni w łotewskim Daugavpils z tamtejszym Lokomotivem.

W Rzeszowie rozegrano wczoraj zawody drugiej rundy półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów wspólnie z ekipą z Gniezna sklasyfikowani zostali na czwartej pozycji. Komplet punktów zdobył Patryk Rolnicki, a największym pechowcem zawodów był Krystian Stefanów, który po upadku w swoim pierwszym biegu trafił do szpitala (na szczęście nie doznał żadnych złamań, obeszło się jedynie na mocnych stłuczeniach).

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała klasyfikację generalną Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii szkół zawodowych. To największy sukces w niemal dwudziestoletniej historii uczelni.

Z trzema medalami powrócą tarnowscy pięściarze z rozgrywanej w Pułtusku Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. O kolorze tych „krążków” zadecydują dzisiejsze i piątkowe walki półfinałowe oraz ewentualnie pojedynki finałowe zaplanowane na sobotę i niedzielę.

W niedzielę, żużlowców Grupy Azoty Unii Tarnów czeka wyjazdowy pojedynek z Lokomotivem Daugavpils. Będzie to spotkanie w ramach dwunastej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej.

Tarnowscy szczypiorniści rywalizowali w ostatnich dniach w dwóch turniejach o rangi Mistrzostw Europy. Mateusz Wojdan z MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów występował w reprezentacji Polski grającej w Goeteborgu w Otwartych Mistrzostwach Europy juniorów młodszych, natomiast Dawid Ciochoń i Emilian Jewuła z SPR PWSZ Tarnów reprezentowali barwy Uniwersytetu Rzeszowskiego w rozgrywanych w hiszpańskiej miejscowości Antequera, Akademickich Mistrzostwach Europy.

Na torze w Zielonej Górze odbyła się piąta już w sezonie runda kartingowej serii Rok Cup Poland. Na starcie tych zawodów nie zabrakło reprezentantów TTSK K-TEAM Tarnów, spośród których najlepiej tym razem zaprezentował się Kacper Szczurek.

W Sofii zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w boksie kobiet. Polska drużyna juniorek, pod kierownictwem, pełniącego na co dzień funkcję trenera Global Boxing Tarnów, Aleksandra Maciejowskiego, przywiozła z nich pięć medali.

Na torze w Tarnowie-Mościcach rozegrany został wczoraj turniej pierwszej rundy półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Tarnowianie zakończyli go na trzecim miejscu, nieznacznie przegrywając z ekipami z Torunia i Gorzowa.

Jeżeli pozwoli na to pogoda, dzisiaj o godz. 17 na torze w Tarnowie-Mościcach rozpoczną się zawody pierwszej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu.

Znaczniki

Archiwalne