TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Jutro na pięciu boiskach regionu tarnowskiego rozegrane zostaną pojedynki drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Wspaniały sukces odniosła Aleksandra Kałucka w odbywających się w Innsbrucku Mistrzostwach Świata juniorów w wspinaczce sportowej. Reprezentantka AZS PWSZ Tarnów zdobyła tam złoty medal w konkurencji na czas.

Ze względu na zły stan toru nie doszedł do skutku zaplanowany na wczoraj rewanżowy mecz półfinałowy Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów, a Orłem Łódź. Jeżeli pozwolą to warunki pogodowe, spotkanie to rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach w dniu dzisiejszym. Start do pierwszego biegu zaplanowany jest na godz. 17.30.

Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, pierwszoligowi szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów zwyciężyli w rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim turnieju, w którym ich rywalami były dwie inne pierwszoligowe „siódemki”: miejscowy KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski oraz Uniwersytet Radom.

Efektowna wygrana piłkarek Tarnovii, wysoka porażka Unii Tarnów i ważne zwycięstwo Metalu Tarnów, to najważniejsze wydarzenia w tarnowskim futbolu podczas zakończonego właśnie weekendu.

Już w najbliższą niedzielę, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, dowiemy się które drużyny powalczą w finałowym dwumeczu Nice 1. Ligi Żużlowej. Tego dnia rozegrane zostaną bowiem rewanżowe mecze półfinałowe. W Gdańsku, o godz. 14.30 tamtejsze Zdunek Wybrzeże zmierzy się z Lokomotivem Daugavpils. Tarnowskich miłośników speedwaya z pewnością bardziej interesuje jednak, zaplanowana na godz. 12.45, konfrontacja Grupy Azoty Unii Tarnów z Orłem Łódź.

Kolejny weekend pełen emocji czeka tarnowskich kibiców piłki nożnej. Na własnych boiskach zaprezentują się podczas niego nie tylko trzecioligowi piłkarze Unii Tarnów oraz występujący w klasie „B” zawodnicy Błękitnych Tarnów, dojdzie również do pierwszego w historii klubu pierwszoligowego spotkania piłkarek Tarnovii.

W najbliższą sobotę, 2 września, pierwszy w historii klubu mecz w pierwszej lidze rozegrają piłkarki Tarnovii. Rywalem podopiecznych grającej trenerki Klaudii Gajdur będzie Gol Częstochowa, a spotkanie to rozpocznie się o godz. 14 na stadionie przy ul. Bandrowskiego.

W najbliższą niedzielę, na torze w Tarnowie-Mościcach odbędzie się rewanżowy pojedynek półfinału play-off Nice 1. Ligi Żużlowej. W rozpoczynającym się o godz. 12.45 spotkaniu, przeciwnikiem Grupy Azoty Unii Tarnów będzie Orzeł Łódź. Rozegrany dwa tygodnie temu w Łodzi pierwszy półfinał zakończył się remisem 45-45.

Dwaj instruktorzy Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate, sensei Janusz Wdowiak i sensei Krzysztof Kolbusz zdali egzamin na stopień mistrzowski 3 dan. – Zaliczenie stopnia mistrzowskiego to dla nas wielki sukces i wyróżnienie, które nie kończy kariery sportowej, lecz rozpoczyna nowy okres, nową drogę w odkrywaniu najwyższej prawdy, jaką jest Karate Shinkyokushin – mówi Janusz Wdowiak.