TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

12 zespołów przez dwa dni (14-15 stycznia) rywalizować będzie w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18. Podczas zawodów w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) nie zabraknie tarnowianek – zawodniczek MKS Tarnovia. 

Piłkarze Unii Tarnów rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Najbliższy mecz sparingowy podopieczni Daniela Bartkowskiego zagrają 28 stycznia. Ich przeciwnikiem będzie zespół Michałowianki Michałowice. 

Liga kartingowa nabiera tempa. Po siódmej rundzie rozgrywek na pozycji lidera umocnił się Krystian Rycharski, który triumfował także w całej rundzie. 

Po długiej, świątecznej przerwie na parkiet hali „Jaskółka” powróciły rozgrywki ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu. Pierwsza w nowym roku kolejka była też pierwszą w rundzie rewanżowej. 

Miniony rok był niezwykle udany dla zawodników TTSK K-Team Tarnów. Młodzi kierowcy podczas uroczystej gali w Warszawie odebrali nagrody i tytuły mistrzowskie w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej rozgrywek kartingowych za rok 2016. 

Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, zadebiutował w pierwszej drużynie Leicester City. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 84. minucie spotkania. Jego zespół pokonał Everton 2:1 w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. 

Aleksander Maciejowski, trener Global Boxing Tarnów, został nominowany przez Polski Związek Bokserski na trenera młodzieżowej kadry narodowej kobiet. Tarnowianin będzie trenował reprezentację dziewcząt w wieku 17-18 lat. 

Klub bokserski Tiger Tarnów znalazł się na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej za 2016 r. opublikowanej przez Polski Związek Bokserski. Zawodnicy klubu w minionym roku wywalczyli dziewięć medali mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Tarnowianie zdobyli: trzy złota, cztery srebra i dwa brązy. 

Po raz trzeci zorganizowano Tarnowski Bieg Sylwestrowy. Niemal sto osób postanowiło pożegnać stary rok na sportowo, pokonując 10-kilometrową trasę z Parku Sanguszków do Zawady i z powrotem.

To był niezwykle udany rok dla tarnowskiego sportu. Tarnowianie nie tylko pokazali wolę walki i dobrą dyspozycję, ale udowodnili, że 100-tysięczne miasto liczy się w walce o medale z najwyższych półek.