TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W hali przy ul. Gumniskiej rozegrany został towarzyski mecz koszykówki kobiet, w którym rywalem zespołu MKS Pałac Młodzieży Tarnów była amerykańska drużyna Athletes in Action.

Piłkarzom ręcznym AZS PWSZ Tarnów nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to zdobyli brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski. W rozegranym podczas weekendu w Opolu finałowym turnieju AMP podopieczni trenera Przemysława Markowicza, mimo że nie przegrali żadnego meczu, zajęli piąte miejsce.

Dzisiaj rozpoczną się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów na inaugurację zaprezentują się na własnym torze. Początek zawodów na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach o godz. 17.

Z dwudziestoma trzema medalami: ośmioma złotymi, dziewięcioma srebrnymi i sześcioma brązowymi, powrócili pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów z rozgrywanych w Bochni Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu młodzików.

Przełom maja i czerwca był bardzo udany dla tarnowskiej piłki ręcznej. W środę, po wygranej w Świdnicy tytuł najlepszej drużyny pierwszej ligi zapewnili sobie szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów. W trwającym od piątku do niedzieli turnieju w Krakowie awans do najlepszej czwórki Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce wywalczyli natomiast młodzicy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

Ze zmiennym szczęściem walczyły podczas pierwszego czerwcowego weekendu tarnowskie zespoły piłkarskie rywalizujące w rozgrywkach seniorów. Powody do zadowolenia mogą mieć kibice Tarnovii i Błękitnych 1947 Tarnów, swojego dorobku punktowego nie powiększyły natomiast drużyny Unii Tarnów, Metalu Tarnów i Iskry Tarnów.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów, w kończącym sezon spotkaniu pokonali na wyjeździe 38-27 (20-10) ŚKPR Świdnica, zapewniając sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach grupy „B” pierwszej ligi. Jeżeli proces licencyjny zakończy się po myśli tarnowian, w przyszłym sezonie zagrają oni w PGNiG Superlidze.

Ostatni w tym sezonie mecz rozegrają dzisiaj pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu, tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z ŚKPR Świdnica. Zdobycie w tym pojedynku przynajmniej dwóch punktów, czyli wygrana w regulaminowym czasie lub po rzutach karnych, zapewni „siódemce” trenera Ryszarda Tabora pierwsze miejsce w lidze, dające nadzieję na występy w przyszłym sezonie w PGNiG Superlidze.

Rozgrywki dwunastej edycji futsalowej Ligi Letniej przekroczyły półmetek. Wczoraj uczestniczące w niej drużyny rozegrały czwartą już kolejkę spotkań. Samodzielnym liderem została po niej Westovia Okna Pawłowski, która w meczu „na szczycie” nie dała szans ekipie zVami.tv. Warto także podkreślić zdobycie pierwszych punktów przez Crveną Zvezdę i KS Maczugi.

W najbliższych dniach w Tarnowie odbędą się dwa turnieje siatkarskie dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów.

Znaczniki

Archiwalne