TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W rozegranym wczoraj awansem spotkaniu trzydziestej trzeciej kolejki trzeciej ligi piłkarskiej, Unia Tarnów pokonała na własnym boisku Spartakusa Daleszyce.

Spora grupa młodych zawodniczek i zawodników MKS Pałac Młodzieży Tarnów powołana została na konsultacje szkoleniowe kadr wojewódzkich w piłce ręcznej.

Po zakończeniu startów w rozgrywkach centralnych juniorów młodszych, piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów rozegrali zaległe mecze w Małopolskiej Lidze Seniorów. Oba spotkania zakończyły się wygranymi zespołu z Tarnowa.

Hala sportowa Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej gościła uczestników, organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, III Turnieju Koszykówki o Puchar Dyrektora ZSE-O.

W najbliższą niedzielę, żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów, w meczu dziewiątej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej zmierzą się na wyjeździe z Euro Finannce Polonia Piła.

Blisko 190 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie odbywającej się w Zbylitowskiej Górze drugiej eliminacji Pucharu Tarnowa MTB w kolarstwie górskim oraz towarzyszących jej wyścigów dzieci.

Już dzisiaj o godz. 17.30 kolejny mecz o mistrzostwo czwartej grupy trzeciej ligi rozegrają piłkarze Unii Tarnów. W rozgrywanym awansem spotkaniu przedostatniej kolejki „Jaskółki” zmierzą się na własnym boisku z Spartakusem Daleszyce.

Zakład Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Wojewódzkie Kolegium Sędziów Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w Tarnowie zapraszają wszystkich chętnych na kurs sędziego lekkiej atletyki

Siedemnaście medali zdobyli lekkoatleci KU AZS PWSZ w Tarnowie w rozegranych w Krakowie, lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych. Na dorobek podopiecznych trenerów Jarosława Wałaszka i Piotra Kuczka złożyło się siedem medali złotych, osiem srebrnych oraz dwa brązowe.

W Lubinie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Masters w piłce ręcznej. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich męska ekipa SPR Pchli Targ Tarnów, zdobywając brązowy medal w kategorii ponad 35 lat.