TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W niedzielę na boiskach w Ostrowie nad Dunajcem rozegrany został drugi, finałowy turniej Otwartych Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej. Podobnie jak pierwsze zawody z tego cyklu zakończył się on sukcesem pary Maciej Młynarczyk – Mateusz Dutkiewicz. Tym samym krakowski duet z kompletem punktów zwyciężył w mistrzostwach.

W Pułtusku rozpoczęły się wczoraj zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W pierwszym dniu rywalizowali kadeci. W ringu pokazali się dwaj tarnowianie, a bilans ich walk to zwycięstwo i porażka.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił wstępne terminarze pierwszej ligi kobiet. Rozgrywki zainaugurowane zostaną w ostatni tydzień sierpnia. Beniaminek grupy południowej, Tarnovia Tarnów rozpocznie je od dwóch meczów na własnym boisku.

Z trzema medalami: srebrnym i dwoma brązowymi, wrócili tarnowscy lekkoatleci z rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski do lat 20 w lekkiej atletyce. Pobyt w Toruniu szczególnie miło wspominał będzie Mateusz Różański, który stanął na podium nie tylko w swojej koronnej konkurencji, czyli w skoku w dal, ale również przyczynił się do zdobycia trzeciego miejsca przez sztafetę 4x100 metrów.

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w strzelectwie sportowym. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nich reprezentanci Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego, zdobywając siedem medali (w tym trzy złote) oraz ustanawiając rekord Polski. W punktacji klubowej TKS LOK zajął czwarte miejsce, co jest największym sukcesem w historii klubu.

W rozegranym na torze w Tarnowie-Mościcach pojedynku Nice 1. Ligi Żużlowej, przewodząca stawce Grupa Azoty Unia Tarnów nie dała szans wiceliderowi, ekipie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Tarnowianie z nawiązką odrobili czteropunktową stratę z czerwcowego meczu w Gdańsku, powiększając swój dorobek w tabeli o trzy punkty. W zespole z Wybrzeża klasą dla siebie był Anders Thomsen, zdobywając w sześciu wyścigach 15 punktów.

Polski Związek Bokserski ogłosił skład kadr narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych na drugie półrocze tego roku. Powołanych do nich zostało jedenaścioro zawodniczek i zawodników reprezentujących dwa tarnowskie kluby. Nazwisko Justyny Walaś znaleźć można przy tym w dwóch kadrach.

Już w najbliższą niedzielę, a nie jak pierwotnie planowano 16 lipca, na boiskach w Ostrowie nad Dunajcem rozegrany zostanie drugi, finałowy turniej Otwartych Mistrzostw Tarnowa w siatkówce plażowej.

Zawodniczki Tarnovii poznały przeciwniczki, z którymi przyjdzie im rywalizować w debiutanckim sezonie występów w pierwszej lidze piłki nożnej kobiet. Pierwszoligowe rozgrywki w sezonie 2017/18 zainaugurowane zostaną pod koniec sierpnia.

W niedzielę na torze w Tarnowie-Mościcach dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania Nice 1. Ligi Żużlowej. Otwierająca tabelę Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się w nim z wiceliderem, Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. W składzie gospodarzy na ten mecz nie znalazł się Duńczyk Mikkel Michelsen.

Znaczniki

Archiwalne