TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Piątą kolejkę spotkań rozegrały wczoraj zespoły rywalizujące w czwartej grupie trzeciej ligi piłkarskiej. Tarnowska Unia przegrała w Rzeszowie 1-2 (1-1) z tamtejszą Resovią, doznając tym samym pierwszej w tym sezonie porażki na wyjeździe.

W najbliższy czwartek, 31 sierpnia na nowym stadionie przy ul. Piłsudskiego odbędzie się pierwszy „Czwartek lekkoatletyczny”. Impreza ta mieć będzie charakter cykliczny, a pierwsze zawody przebiegać będą pod znakiem zakończenia wakacji z „Lekkoatletyką dla każdego” (grupa gimnazjalistów) i „Młodym Olimpijczykiem” (grupa złożona z przedszkolaków i pierwszoklasistów).

Na torze w Rybniku rozegrany został wczoraj turniej ostatniej, czternastej półfinałowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Ekipa Grupy Azoty Unii Tarnów zakończyła go na pozycji, do której przyzwyczaiła już kibiców, czyli uplasowała się na szóstym miejscu. W dziewiętnastym biegu bardzo groźnie wyglądający upadek zaliczył Michał Nowiński. Zawodnik „Jaskółek” stracił na chwilę przytomność i odwieziony został do szpitala.

Blisko siedemdziesiąt zawodniczek i zawodników wystartowało w odbywającej się w niedzielę w Parku Biegowym „Marcinka” ostatniej eliminacji Pucharu Tarnowa w kolarstwie górskim w konkurencji cross-country.

Piątą już kolejkę spotkań rozegrają w środę zespoły występujące w czwartej grupie trzeciej ligi piłkarskiej. Unię Tarnów czeka w niej wyjazdowy pojedynek z bardzo wymagającym rywalem, niepokonaną jeszcze w tym sezonie, Resovią.

Kolejnym etapem przygotowań piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów do rozpoczynającego się już 9 września nowego sezonu pierwszej ligi był występ w rozgrywanym w Chrzanowie Turnieju Pamięci Andrzeja Odynokowa. Tarnowianie zakończyli go na drugim miejscu, w pojedynku o pierwszą lokatę przegrywając różnicą jednej bramki z gospodarzami.

Czwarte miejsce Anny Brożek i trzecia pozycja Aleksandry Kałuckiej to najlepsze lokaty wywalczone przez tarnowskich zawodników podczas weekendowych zawodów Pucharu Świata seniorów oraz Pucharu Europy juniorów we wspinaczce na czas.

Bardzo krótka trwała przygoda Damiana Kiwiora z odbywającymi się w Hamburgu, Mistrzostwami Świata seniorów w boksie. Występujący w kategorii 69 kg wychowanek tarnowskiego Tigera przegrał swój pierwszy pojedynek i rzecz jasna został wyeliminowany z dalszej rywalizacji.

Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki tak przedstawia się bilans występów piłkarskich zespołów z Tarnowa podczas ostatniego weekendu.

Rozpoczynający się właśnie weekend zapowiada się bardzo ciekawie dla kibiców piłki nożnej. Po raz pierwszy w tym sezonie o punkty powalczą bowiem wszystkie tarnowskie drużyny. Dokładnie rzecz biorąc, wszystkie męskie drużyny, gdyż spotkanie piłkarek Tarnovii zostało przełożone na połowę września.