TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Z pięcioma medalami, dwoma złotymi, srebrnym i dwoma brązowymi, wrócili zawodnicy – a właściwie zawodniczki – MLUKS Tarnów z odbywających się w Siedlcach XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS. Wszystkie te medale podopieczne trenera Ryszarda Jasicza wywalczyły w kategorii do lat 18.

Niekorzystne warunki pogodowe wystraszyły chyba nieco amatorów ścigania się na rowerach górskich. Rozegrana w niedzielę na Górze św. Marcina, trzecia, ostatnia eliminacja dwudziestej czwartej edycji Pucharu Tarnowa MTB cross-country zgromadziła jednak na starcie niemal sto zawodniczek i zawodników, startujących w szesnastu kategoriach wiekowych.

Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek ogłosił kadrę na mecz Ligi Narodów z Włochami (7 września) i towarzyski pojedynek z Irlandią (11 września). W gronie jego wybrańców znalazł się wychowanek Tarnovii, Mateusz Klich.

W sobotę na torze kartingowym Daytona Tarnów odbyły się Drużynowe Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Na ich starcie stanęło dziewięć drużyn z całej Polski, a najlepsza w tym gronie okazała się ekipa Hussarya Karting Poland, którą tworzyli Patryk Nieroda i Jakub Kłęk.

Żużlowcom Grupy Azoty Unii Tarnów nie udało się utrzymać w PGE Ekstralidze. Wyjazdowa porażka 39-51 z Falubazem Zielona Góra przesądziła o spadku „Jaskółek” – po rocznym tylko pobycie wśród najlepszych – do Nice 1.Ligi Żużlowej. Przed biegami nominowanymi tarnowianie przegrywali jeszcze różnicą tylko czterech punktów, co gwarantowało im prawo startu w barażowym dwumeczu o utrzymanie się. Dwa ostatnie wyścigi przegrali jednak 1-5.

Ostatni weekend sierpnia nie był zbyt udany dla piłkarskich zespołów z naszego miasta. Powody do pełnego zadowolenia mogą mieć jedynie zawodnicy Metalu Tarnów i Błękitnych 1947 Tarnów. Jeden punkt wywalczyła także ekipa Unii Tarnów, pozostałe nasze drużyny musiały pogodzić się z porażkami.

W ostatnim meczu zasadniczej fazy rozgrywek żużlowej PGE Ekstraligi, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra. Rozpoczynający się o godz. 17 pojedynek zadecyduje o tym, która z tych drużyn będzie musiała opuścić szeregi najlepszych polskich drużyn.

Nabierają tempa rozgrywki piłki nożnej z udziałem tarnowskich drużyn. Do walczących o punkty już od drugiego weekendu sierpnia ekip męskich, w niedzielę dołączy kobiecy zespół Tarnovii, który w tym sezonie za cel stawia sobie awans do ekstraligi. Tarnowianki, podobnie jak obie nasze ekipy grające w czwartej lidze mężczyzn, zaprezentują się podczas weekendu na własnym boisku.

Po czwartej pozycji wywalczonej we wtorek na własnym torze, wczoraj żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów zajęli – wspólnie z MRGARDEN GKM Grudziądz i Zdunek Wybrzeżem Gdańsk - drugą lokatę w rozegranym w Lublinie turnieju dwunastej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Sukces ten dał „Jaskółkom” awans na trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji półfinałów.

Trzecią kolejkę spotkań rozegrały wczoraj zespoły rywalizujące o punkty w drugiej grupie tarnowskiej klasy okręgowej. Okazała się ona udana dla tarnowskiego Metalu, który wygrał 2-1 (0-1) wyjazdowy pojedynek z Olimpią Wojnicz.

Znaczniki

Archiwalne