TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Z ośmioma medalami z mistrzostw rozgrywanych w Jaśle w ostatni weekend wrócili wychowankowie sekcji judo Pałacu Młodzieży. W zawodach wystartowało ponad 600 osób z ponad 60 klubów z 13 państw.

Kinga Misiaszek, młoda zawodniczka klubu bokserskiego Tiger Tarnów, wywalczyła pierwsze miejsce w odbywających się w Grudziądzu Eliminacjach do Mistrzostw Europy Kadetek i zdobyła złoty medal.

Kacper Szczurek, młody kierowca kartingowy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach II rundy Rok Cup Italia 2017, rozegranych w dniach 4 – 5 marca we Włoszech, na torze w Nizza Monferrato. Jego klubowi koledzy – Kajetan Gawron oraz Marcel Kuc - również odnotowali znaczące sukcesy.

Młoda tenisistka, Emilia Nizio, po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając w Wojewódzkim Turnieju Tenisowym do 12 lat, odbywającym się w Krakowie, pierwsze miejsce.

Trwa dobra passa koszykarzy grup młodzieżowych MUKS 1811 Unii Tarnów. Do ubiegłotygodniowych trzech wygranych doliczyli dwie kolejne.

 

Bardzo dobrze sezon startów wiosennych rozpoczęli judocy MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W rozegranym w Krakowie Memoriale Pawła Pytlińskiego tarnowscy zawodnicy wywalczyli aż sześć medali.

To był udany weekend dla szczypiornistów i szczypiornistek MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Wszystkie mecze rozgrywane w ramach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej zakończyły się zwycięstwem tarnowian.

Wicemistrzostwo Polski oraz mistrzostwo w grze deblowej – to kolejne sukcesy Emilii Nizio, zawodniczki ACT Sport Tarnów. Dziewięcioletnia tarnowianka po swój największy sukces w karierze sięgnęła podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Krasnalek w Puszczykowie. 

Dwa srebrne medale wywalczyli tarnowscy lekkoatleci podczas rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Drugie miejsce i rekord życiowy w skoku w dal uzyskał Mateusz Różański, zawodnik KU AZS PWSZ Tarnów. Na podium za bieg na 3000m stanął z kolei Dariusz Nowakowski, zawodnik MLUKS Tarnów.

500 zawodników wzięło udział w ogólnopolskim turnieju karate Carpathia Cup 2017, który odbył się w Rzeszowie. Tarnów reprezentowała dziewięcioosobowa ekipa Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate.