TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Trzydziestu ośmiu zawodników sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia startujących we wszystkich kategoriach wiekowych określonych przepisami Polskiego Związku Alpinizmu wzięło udział w minionym roku w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. To dobre rokowania na najbliższe lata zwłaszcza w kontekście Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r., kiedy to wspinaczka zadebiutuje na zawodach tej rangi.

Marcin Ogarek, dotychczasowy szkoleniowiec pierwszoligowego SPR-u, nie będzie prowadził zespołu w rundzie rewanżowej w ramach rozgrywek pierwszej ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Jego miejsce zajmie Ryszard Tabor, dotychczasowy trener MOSiR-u Bochnia.

Ponad 20 000 osób z Tarnowa i okolic uczestniczyło w 2016 r. w akcji zorganizowanej przez TTSK K-TEAM Tarnów „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. - To fenomen na skalę Polski – podkreśla Rafał Kiwior, prezes klubu, organizator wydarzeń. 

To będzie niecodzienne widowisko. Naprzeciw siebie staną szczypiorniści SPR-u, młodzi piłkarze i piłkarki ręczne Pałacu Młodzieży oraz oldboje i oldbojki. Wszystko to w ramach świąteczno-noworocznego spotkania z piłką ręczną, które zaplanowano 28 grudnia w hali sportowej przy ul. Krupniczej.

Mini żużlowcy UKS Jaskółki: Mateusz Cierniak, Mateusz Gzyl oraz Piotr Świerszcz wraz z trenerem Mirosławem Cierniakiem odebrali dziś, 22 grudnia, listy gratulacyjne od prezydenta Romana Ciepieli i drobne upominki za zdobycie drużynowego wicemistrzostwa Polski w mini żużlu. Spotkanie z udziałem młodych adeptów czarnego sportu odbyło się w urzędzie miasta. 

Sukcesami może pochwalić się reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie szkoły zdobyli medale w rozgrywkach halowej piłki nożnej w ramach Licealiady 2016/2017, czyli międzyszkolnych rozgrywek sportowych.

Dobiegła końca pierwsza runda zmagań ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Dzięki wygranej 5:2 z Pchelkowsky Tar-Sped pozycję lidera utrzymało Lumaro Elbud. 

Rozgrywki kartingowe regionu przekroczyły półmetek. W piątej rundzie zmagań nie zabrakło emocji. Nie do powstrzymania po raz kolejny był Krystian Rycharski, który przewodzi w klasyfikacji generalnej ligi.

Kolejny dobry start zanotowali zawodnicy tarnowskiej szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen. Tym razem podopieczni Roberta Maślanki w dwóch turniejach rozegranych w Krakowie przywieźli aż 44 medale. 

Klub żużlowy Unii Tarnów zawarł trzyletnią umowę sponsorską z Grupą Azoty. Dokument 15 grudnia podpisały władze obu spółek.