TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W czwartek odbyło się losowanie rozpoczynających się dzisiaj w Hamburgu, dziewiętnastych Mistrzostw Świata w boksie mężczyzn. Jednym z dwóch startujących w nich Polaków jest walczący w kategorii 69 kg tarnowianin, Damian Kiwior.

Przedostatni, trzynasty, turniej półfinałowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu, zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów zakończyli na pozycji, do której przyzwyczaili już chyba kibiców. Tarnowianie w zawodach w Zielonej Górze po raz kolejny sklasyfikowani zostali bowiem na szóstym miejscu.

Wszystkie cztery tarnowskie zespoły, zgłoszone w tym sezonie do pucharowych rozgrywek, zagrają w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Czworo tarnowskich zawodników wystartuje w czasie weekendu w czwartej edycji tegorocznego Pucharu Świata w wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Rozegrane one zostaną w piątek i w sobotę we włoskim Arco.

Kolejny mecz sparingowy rozegrali pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie zmierzyli się we własnej hali z MOSiR-em Bochnia, pewnie pokonując drugoligowca 41-30.

Rozpoczyna się rywalizacja w Pucharze Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Dzisiaj rozegrane zostaną pojedynki pierwszej rundy pucharowych rozgrywek.

Wczoraj na torze w Lesznie odbyła się dwunasta runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Zawodnicy tarnowskiej Grupy Azoty Unii, podobnie jak w poniedziałkowym turnieju w Łodzi, zajęli w niej szóste miejsce. Tym razem młode „Jaskółki” wyprzedziły ekipę ROW Rybnik.

Kolejny sukces zanotowali tarnowscy sędziowie piłki ręcznej: Andrzej Chrzan i Michał Janas. Ten młody duet poprowadził w niedzielę, rozgrywane w Kłajpedzie finałowe spotkanie Mistrzostw Europy dywizji „B” juniorek do lat 17. W  meczu decydującym o awansie do elity, Portugalia pokonała Litwę 25-24 (13-14).

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia w Parku Biegowym „Marcinka” odbędzie się ostatni wyścig, tegorocznej, dwudziestej trzeciej już edycji Pucharu Tarnowa MTB w konkurencji cross-country. W zawodach rywalizować będą zarówno kolarze profesjonalni, jak i amatorzy. Start do pierwszego wyścigu o godz. 11.

Wczoraj na torze w Łodzi rozegrany został, przełożony z środy 16 sierpnia, turniej jedenastej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Ze względu na złe warunki zawody zostały przerwane po siedemnastym wyścigu i za końcową uznano kolejność po dwóch seriach startów, czyli po czternastu biegach. Tarnowianie sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu, wyprzedzając jedynie startującą w mocno okrojonym składzie, Fogo Unię Leszno.