TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Zakończyła się rywalizacja w 35. Karpackim Wyścigu Kurierów. W klasyfikacji generalnej triumfował Filip Maciejuk z reprezentacji Polski, wyprzedzając dwóch Holendrów: Jensa van den Doola oraz Svena Burgera. W klasyfikacji drużynowej triumfowała holenderska grupa Delta Cycling Rotterdam.

Z ośmioma medalami: czterema złotymi i czterema srebrnymi powrócili reprezentanci Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Start z rozgrywanych w Zielonej Górze Indywidualnych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów.

Wczoraj kolejne mecze rozegrali piłkarze trzech tarnowskich drużyn. Powody do zadowolenia mogli mieć po ich zakończeniu jedynie zawodnicy Błękitnych 1947 Tarnów, którzy w wyjazdowym spotkaniu pokonali Białą. Ekipy Tarnovii i Metalu Tarnów, mimo gry na własnych boiskach musiały pogodzić się z porażkami.

Zwycięstwem juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zakończył się rozgrywany w Staszowie oraz w Czajkowie, Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej im. Michała Sikory. Czwarte miejsce w tych zawodach zapewniła sobie „siódemka” młodzików Pałacu. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został tarnowianin, Igor Mróz.

Prowadzona przez trenerkę Deborę Sajdak drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów, od piątku do niedzieli rywalizowała w rozgrywanym w Rybniku ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski w koszykówce młodziczek. Niestety, tarnowianki przegrały wszystkie trzy mecze, kończąc rywalizację grupową na ostatniej czwartej pozycji.

Ostatni weekend kwietnia nie był zbyt udany dla piłkarskich drużyn z Tarnowa. Po zwycięstwa sięgnęły tylko dwa kobiece zespoły Tarnovii i Iskra. Jeden punkt wywalczył ponadto Metal, pozostałe trzy nasze ekipy schodziły z boisk pokonane.

Siatkarzom MUKS Iskierki Tarnów nie udało się niestety awansować do finałowego turnieju o awans do drugiej ligi. W półfinałowych zawodach rozegranych w Starokrzepicach, podopieczni trenera Andrzeja Łosia zajęli trzecie miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji.

Nieudany okazał się dla żużlowców Grupy Azoty Unii Tarnów wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego. Tarnowianie nie dość, że w meczu czwartej kolejki PGE Ekstraligi przegrali z tamtejszą Cash Broker Stalą 37-53, to jeszcze ich as atutowy, Nicki Pedersen, w wyniku upadku w ostatnim wyścigu doznał pęknięcia kości w nadgarstku prawej ręki.

W czwartej kolejce PGE Ekstraligi, żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzą się na wyjeździe z Cash Broker Stalą Gorzów. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę, początek o godz. 19.

W poprzednim tygodniu trzem tarnowskim zespołom przyszło rywalizować z drużynami otwierającymi tabele w swoich klasach rozgrywkowych. W tym tygodniu przyszła kolej na skonfrontowanie swych umiejętności z ekipami zajmującymi drugie lokaty. Z wiceliderami zagrają bowiem – we wszystkich przypadkach na wyjazdach – obie czwartoligowe drużyny Tarnovii oraz Metal. Z kolei Unię i Iskrę czekają pojedynki z drużynami klasyfikowanymi na ostatnich pozycjach.

Znaczniki

Archiwalne