TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

To był niecodzienny mecz koszykówki. 15 grudnia na parkiecie hali przy ul. Gumniskiej stanęli naprzeciw siebie zawodnicy Thai Gym Tarnów i drugoligowy zespół Pałacu Młodzieży. Jak na gospodarzy przystało, podopieczne Mariusza Siedlika nie dały szans tajowcom, wygrywając spotkanie 65:38. 

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach II ligi kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrają z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Mecz odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Początek o godz. 18.00 w hali sportowej PWSZ. 

Dziewięcioletnia Maja Oleksy reprezentująca barwy klubu MKS Tarnovia po raz szósty w tym roku wygrała zawody z cyklu Pucharu Dzieci i Młodzików we wspinaczce sportowej. Ostatnia w tym roku edycja odbyła się w Warszawie na ścianie wspinaczkowej „Murall”. 

W siódmej kolejce Tarnowskiej Ligi Futsalu nie zabrakło niespodzianek i goli. Na trzecią lokatę tabeli wskoczyła Westovia, która zepchnęła AFT MPEC na miejsce poza podium. 

Za nami IV runda ligi kartingowej, w której triumfował Krystian Rycharski. Zawodnik był też najszybszy w sesji kwalifikacyjnej. Zawody tradycyjnie rozegrano na torze Speed Race. 

23 medale z Międzynarodowego Turnieju Młodzików i Dzieci w judo przywieźli zawodnicy Błękitnych-MPEC. Zawody jak co roku rozegrano w słowackim Bardejovie. 

Pokazy różnego rodzaju motocykli m.in. stuntu czy pit bike’ów czekały na uczestników siódmej edycji Moto Mikołajek. Imprezę na torze Speed Race zorganizowano dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i specjalistycznych placówek wsparcia dziennego.

Robert Wardzała, asystent w Zakładzie Wychowania Fizycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, otrzymał promocję na czarny pas w brazylijskim jiu jitsu. To drugie tego typu odznaczenie tarnowskiego zawodnika. Od 2008 r. posiada on także czarny pas w judo.  

Dwa razy na podium w ostatnich zawodach stawali młodzi piłkarze Tarnovii Tarnów. W XI turnieju piłki nożnej im. Antoniego Barwińskiego tarnowscy zawodnicy uplasowali się na drugim miejscu. Podczas III Dąbrowskiej Dębowej Jesieni byli pierwsi. 

W czwartek, 8 grudnia, rozegrane zostaną halowe mistrzostwa subregionu tarnowskiego w lekkiej atletyce. Na parkiecie pojawią się dziewczęta i chłopcy z roczników 2001 - 2006 i młodsze. W tym samym czasie zaplanowano też zawody lekkoatletyczne upamiętniające tarnowskich trenerów. Początek o godz. 10.30 w hali „Jaskółka”.