TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

Ostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością rozegrają w sobotę pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie, którzy w trzynastu dotychczasowych spotkaniach na własnym parkiecie zdobyli komplet punktów, zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z MTS Chrzanów. Początek spotkania o godz. 16.

Podczas ostatniego weekendu maja większość z naszych seniorskich drużyn piłkarskich zaprezentuje się na własnych boiskach. Dla piłkarek Tarnovii oraz zawodników Iskry Tarnów i Błękitnych 1947 Tarnów będą to ostatnie w tym sezonie mecze przed swoją publicznością. Na wyjazdach zagrają w tej kolejce jedynie Unia Tarnów oraz męska drużyna Tarnovii.

Michał Topór, student pierwszego roku automatyki i robotyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zdobył srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W zawodach rozgrywanych w Chorzowie, tarnowianin sięgnął po ten sukces w wyścigu ze startu wspólnego.

Ruszają kolejne Dni Talentu Akademii Młodych Orłów. Odbędą się one w dniach 1-3 czerwca oraz 8-10 czerwca na „Orliku” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Tarnowie (w razie niesprzyjających warunków pogodowych w hali Gimnazjum nr 4).

W najbliższy poniedziałek, 28 maja, na basenie Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach odbędą się zawody pływackie „Już Pływam” przeznaczone dla dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych (rocznik 2008) szkół podstawowych.

Młodzi judocy Błękitnych-MPEC z powodzeniem rywalizowali w odbywającym się w Sosnowcu turnieju rozgrywanym w ramach Ligi Śląska. W zawodach, z udziałem ponad 250 zawodniczek i zawodników z Małopolski, Śląska oraz Czech i Słowacji, na podium stanęła cała siódemka podopiecznych trenera Krzysztofa Sieniawskiego.

Piłkarze tarnowskiej Unii nie awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Dwa zespoły z naszego miasta: kobiecy MKS Pałac Młodzieży Tarnów i męski Wialanu Tarnów wezmą udział w Mistrzostwach Polski Masters w piłce ręcznej, które podczas najbliższego weekendu rozegrane zostaną w Kaliszu.

Trzy kolejki mają już za sobą zespoły biorące udział w dwunastej edycji Ligi Letniej w futsalu. Po wtorkowych spotkaniach na czele tabeli umocniła się Westovia Okna Pawłowski, w meczu „na szczycie” pokonując Pchelkowsky Tar-Sped. Kompletem punktów pochwalić może się także ekipa zVami.tv.

Dzisiaj piłkarze tarnowskiej Unii rozegrają półfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W rozpoczynającym się o godz. 17.30 pojedynku „Jaskółki” zagrają w Drwini z tamtejszym GKS.

Znaczniki

Archiwalne