TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, rozegrana zostanie ostatnia eliminacja tegorocznego kolarskiego Pucharu Tarnowa MTB – XC. Start i meta zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów umiejscowione będą w Parku Biegowym „Marcinka” przy ul. Harcerskiej.

Młodzi żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów nie wykorzystali atutu własnego toru. W rozegranych wczoraj w Tarnowie zawodach jedenastej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów gospodarze zajęli czwartą lokatę. Turniej zakończył się sukcesem ekipy Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów poznali rywali i terminarz rozpoczynających się pod koniec września rozgrywek drugiej ligi. Na inaugurację występów w grupie „C” tarnowianie zmierzą się we własnej hali z MCKiS Jaworzno.

Dzisiaj na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach rozegrane zostaną zawody jedenastej rundy półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów na żużlu. Początek turnieju o godz. 17.

Ponad dwieście zawodniczek i zawodników stanęło na starcie II Biegu Pamięci Trenera Emila Wzorka. W biegu na 10 kilometrów najszybsi okazali się Wojciech Pelczar i Patrycja Świerczek, na dwukrotnie krótszym dystansie triumfowali natomiast: Tomasz Słupik oraz Małgorzata Ligęska.

Domowe zwycięstwa Metalu Tarnów i Iskry Tarnów, wyjazdowa wygrana Unii Tarnów oraz porażki na wyjazdach Tarnovii i Błękitnych 1947 Tarnów – tak przedstawia się bilans weekendowych występów piłkarskich drużyn z naszego miasta.

W ostatnim w tym sezonie ligowym meczu na własnym torze, walcząca o pozostanie w PGE Ekstralidze drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów pokonała 51-39 forBET Włókniarza Częstochowa. O losie podopiecznych trenera Pawła Barana zadecyduje ostatnia kolejka meczów, w której tarnowianie zmierzą się na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra.

Trzynastą, przedostatnią już w rundzie zasadniczej, kolejkę spotkań rozegrają w niedzielę drużyny rywalizujące o punkty w żużlowej PGE Ekstralidze (mecz Cash Broker Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno rozegrany został awansem - 45-45). Grupa Azoty Unia Tarnów w ostatnim meczu przed własną publicznością, w niedzielę o godz. 17 zmierzy się na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach z forBET Włókniarzem Częstochowa.

Kolejne ligowe mecze rozegrają podczas weekendu piłkarskie zespoły z naszego miasta. Na własnych boiskach zaprezentują się tylko dwa z nich: Metal Tarnów oraz Iskra Tarnów. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu o punkty powalczą tylko „jedenastki” mężczyzn. Zaplanowany na sobotę pojedynek pierwszej ligi kobiet: Gol Częstochowa – Tarnovia został bowiem przełożony na 2 września.

Bardzo pracowite ostatnie dni mieli młodzi żużlowcy Grupy Azoty Tarnów. We wtorek i w środę rywalizowali w zaległych półfinałowych turniejach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W Grudziądzu tarnowianie okazali się najlepsi w całej stawce, we Wrocławiu wywalczyli natomiast drugie miejsce i w łącznej klasyfikacji półfinałów zajmują piątą pozycję.

Znaczniki

Archiwalne