TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe

W miniony weekend na torze Adria International Raceway swoje starty zainaugurowali zawodnicy TTSK K-TEAM Tarnów: Marcel Kuc, Kajetan Gawron oraz Kacper Szczurek. Zwłaszcza dla tego ostatniego debiut w kategorii senior okazał się udany. Kacper całe zawody ukończył na trzecim miejscu.

Bardzo dobrze podczas mityngu lekkoatletycznego w Spale spisali się zawodnicy klubu sportowego AZ PWSZ Tarnów. Mateusz Różański uzyskał rewelacyjny wynik w skoku w dal, a Michał Derus poprawił rekord życiowy w biegu na 60 metrów.

Mateusz Janik z Thai Gym Tarnów wygrał finał Mistrzostw Państw Nadbałtyckich w Muaythai Baltic Cup 2017. Zawody rozegrano w Trakai na Litwie. Tarnowianin walczył w kategorii wagowej do 67 kg. 

Dużo emocji i dobrej zabawy towarzyszyło uczestnikom rywalizującym w kolejnej odsłonie Karting Winter Cup. Zawody rozegrano w niedzielę, 5 lutego, na torze Speed Race. 

Klub sportowy ZKS Unia Tarnów zawarł trzyletnią umowę sponsorską z Grupą Azoty. Na mocy umowy, która obowiązywać ma do końca 2019 roku, spółka została głównym partnerem klubu.

Dwa dylematy towarzyszyły drużynom podczas 13. kolejki ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport: kto ma szansę na mistrzostwo oraz kto pozostanie w strefie spadkowej. Niekwestionowanym liderem pozostaje Lumaro Elbud, które zgromadziło na swoim koncie 35 punktów. Tabelę zamyka Rock N’Roll, który w tym sezonie zanotował zaledwie dwa zwycięstwa. 

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w ostatnim meczu rundy zasadniczej w ramach rozgrywek II ligi kobiet zagrają z zespołem UKS MOSiR Jasło. Spotkanie odbędzie się 4 lutego tradycyjnie w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

Tarnowska zawodniczka nie zwalnia tempa. Po zwycięstwie w Bytomiu w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U12 i zdobyciu mistrzostwa Małopolski skrzatów do lat 12 tym razem przyszedł czas na triumf w Halowym Turnieju Wojewódzkim skrzatek. Mowa o Emilii Nizio, dziewięcioletniej tenisistce, trenującej w ACT Sport Tarnów. 

Z sześcioma medalami i czterema tytułami mistrzów Małopolski z Halowych Mistrzostw Małopolski Juniorów i Juniorów Młodszych wrócili lekkoatleci KU AZS PWSZ Tarnów. Zawody rozegrano w Brzeszczach. 

Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów w związku z rozwojem szkółki piłkarskiej poszukuje osób do pracy na stanowiskach: trener piłki nożnej i asystent trenera. Praca polegać będzie na prowadzeniu zajęć dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat.