TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / 5. miejsce edyty ropek

5. miejsce edyty ropek

Z bardzo dobrym czasem 8,90 sekundy Edyta Ropek rozpoczęła sezon startowy 2013. W rozegranym w chińskim Chongqing pucharze świata zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty, Elzat wywalczyła wysokie piąte miejsce.

Zawody w Azji zainaugurowały sezon w dyscyplinie wspinaczki sportowej na czas. Bardzo dobrze rozpoczęła go Edyta Ropek, która powtórzyła swój zeszłoroczny „personal best” z Mistrzostw Świata w Paryżu. Jednak jak przyznaje sama zawodniczka pozostaje duży niedosyt, będąc w bardzo dobrej formie liczyła na więcej.

Znakomicie w Chongqing zaprezentowała się inna z Polek, reprezentująca barwy Pol-Inowex Skarpa Lublin Aleksandra Rudzińska zwyciężyła rywalizację kobiet, pokonując w świetnym stylu poszczególne rywalki. Gratulacje! Do udanych swój start może zaliczyć również Marcin Dzieński, wychowanek PM Tarnów, obecnie reprezentujący barwy MKS Tarnovia awansował do ścisłego finału, w którym wywalczył wysoką czwartą lokatę.

20130322-04

Na dalszych pozycjach uplasowali się Łukasz Świrk z Speed Rock Wadowice Columbia – 8 miejsce, Jędrzej Komosiński z PGNiG  AZS PWSZ Tarnów – 11 miejsce, Klaudia Buczek z MKS Tarnovia – 14 miejsce i Monika Prokopiuk z Pol-Inowex Skarpa Lublin – 16 miejsce.

Zawody PŚ odbywały się w formacie rekordów konkurencji na czas, jednak od tego roku zawody na których można ustanawiać rekordy świata mogą być rozgrywane na ścianach posiadających homologację IFSC. Niestety obiekt w Chongqing nie uzyskał takiej homologacji, tak więc uzyskane przez zawodników czasy mają charakter nieoficjalny.

W rywalizacji kobiet drugie miejsce wywalczyła Julia Lewoczkina z Rosji, trzecia była jej rodaczka Julia Kapalina. Wśród mężczyzn najlepszy był Rosjanin Stanisław Kokorin, który pokonał walkowerem Czecha Libora Hrozę (Libor popełnił dwa falstarty co wyeliminowało go z rywalizacji). Trzecie miejsce zajął Chińczyk Qixin Zhong.

Kolejny puchar na czas odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Azerbejdżanie.

Galeria zdjęć z zawodów pod adresem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.227986224009971.1073741828.148892778585983&type=1.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących wydarzeń na oficjalnym profilu Edyty Ropek na Facebook:

www.facebook.pl/EdytaRopek.

Zdjęcia można również pobrać z Sky Drive:

https://skydrive.live.com/redir?resid=9982F776E48BEF1F!209&authkey=!AObPS7ikZmVr85w.

Znaczniki

Archiwalne