TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Aktywnie na „Marcince” 8 LUTEGO

Aktywnie na „Marcince” 8 LUTEGO

Amatorzy nordic walking i biegania będą mieli okazję sprawdzić swoja kondycję w najbliższą niedzielę, 8 lutego. O tej samej porze o g. 11.00 na tarnowskim rynku rozpocznie się marsz nordic walking, a w parku biegowym „Marcinka” spotkają się tarnowscy biegacze - Wystarczą dobre chęci, para kijów Nordic Walking i sportowe buty – zachęca Adam Winczura ze Stowarzyszenia Sportowego Sokół Tarnów.

Spacer nordic walking „Na Marcinkę Marsz”  odbędzie się na trasie Rynek – Park Biegowy Marcinka. Po wspólnej rozgrzewce wszyscy uczestnicy spaceru pomaszerują na Górę św. Marcina. Profesjonalny trening poprowadzi Wojciech Olszówka.

Pod hasłem „Biegamy po Marcince” na Górze Marcina spotkają się zarówno biegający już tarnowianie, jak również wszyscy pragnący dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Trening biegowy odbywać się będzie na liczącej 2 km okrężnej trasie, w lesie nad parkiem biegowym „Marcinka”.

Uczestnicy obu wydarzeń będą mogli dodatkowo skorzystać z bezpłatnego badania ciśnienia, tętna i pomiaru tkanki tłuszczowej. Obecny na miejscu fizjoterapeuta doradzi m.in. jak wykonywać poszczególne ćwiczenia bez niepotrzebnego obciążania kręgosłupa, na jakie sygnały alarmowe zwracać szczególną uwagę i co robić, aby ograniczyć ryzyko kontuzji.

Więcej informacji w tej sprawie: Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów tel. 791687287, 508157802  www.sokoltarnow.pl

(ds)

Znaczniki

Archiwalne