TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Anna Brożek brązową medalistką AMŚ

Anna Brożek brązową medalistką AMŚ

Anna Brożek brązową medalistką AMŚ

Anna Brożek zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanych w Bratysławie Akademickich Mistrzostw Świata we wspinaczce sportowej. Zawodniczka AZS PWSZ Tarnów wywalczyła go w konkurencji na czas.

Do rywalizacji w tej konkurencji przystąpiła czwórka reprezentantów tarnowskiego AZS PWSZ: broniąca mistrzowskiego tytułu Anna Brożek, aktualny mistrz świata i Europy oraz akademicki wicemistrz świata, Marcin Dzieński, dwukrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Polski, Barbara Szumlańska oraz wicemistrz Polski seniorów, Tomasz Sordyl.

Z tej czwórki przez eliminacje nie przebrnęła tylko Barbara Szumlańska. Tarnowianka miała sporego pecha. Po drugim, bardzo szybkim biegu nie zatrzymała bowiem wyłącznika czasu, a rezultat z pierwszego biegu dał jej siedemnaste miejsce (do fazy pucharowej awansowało szesnaście najlepszych zawodniczek).

W fazie pucharowej odpadł Tomasz Sordyl, który ostatecznie sklasyfikowany został na czternastej pozycji. W ćwierćfinale wyższość rywala uznać musiał natomiast Marcin Dzieński, kończąc rywalizację na szóstym miejscu.

Najlepiej spośród tarnowskiej ekipy spisała się Anna Brożek. W półfinale przegrała wprawdzie z późniejszą mistrzynią, Francuzką Anouck Jaubert, ale w pojedynku o trzecie miejsce pokonała inną reprezentantkę Francji, Aurelię Sarisson, zdobywając brązowy medal. - Nie udało mi się obronić tytułu mistrzyni świata, jednak po kontuzji, której nabawiłam się dzień wcześniej w trakcie zawodów bulderowych, cieszę się, że w ogóle wystartowałam. Nie byłoby to możliwe bez pomocy fizjoterapeutki drużyny japońskiej, która uratowała moje plecy i możliwość walki o medale. Wieczór przed zawodami nie byłam pewna czy w ogóle dam radę wystartować. Ostatecznie mogę się cieszyć z tytułu drugiej wicemistrzyni! – mówiła po starcie Anna Brożek.

Warto dodać, że kierownikiem polskiej reprezentacji podczas Akademickich Mistrzostw Świata był prezes AZS PWSZ Tarnów, Wojciech Nowak.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne