TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Biała Gwiazda i PIOTRANS Team w ekstraklasie

Biała Gwiazda i PIOTRANS Team w ekstraklasie

Biała Gwiazda i PIOTRANS Team w ekstraklasie

Ostatnim akcentem sezonu w ekstraklasie Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport były barażowe pojedynki o dwa miejsca w gronie najlepszych. Zmierzyły się w nich ósma i dziewiąta drużyna ekstraklasy oraz drugi i trzeci zespół pierwszej ligi. Ostatecznie w gronie czołowych zespołów TLF utrzymała się Biała Gwiazda, awans zapewnił sobie natomiast PIOTRANS Team.

W konfrontacji (B)oca Czemarol i PIOTRANS Team do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzeba było trzech spotkań (gra w barażach toczy się do dwóch wygranych). W pierwszym z nich PIOTRANS Team już w 20 sekundzie objął prowadzenie po strzale Karola Dziży. Mecz zakończył się jednak remisem, a o wygranej zespołu z ekstraklasy zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym pomylił się wspomniany już Karol Dziża. W drugim pojedynku, pierwszoligowcy po trafieniach Kamila Kocika i Marcina Myjkowskiego szybko objęli dwubramkowe prowadzenie i mimo straty gola utrzymali przewagę do końca spotkania. W trzecim meczu historia niemal powtórzyła się. Na dwie bramki graczy PIOTRANS Team futsaliści (B)oca Czemarol znów odpowiedzieli jednym celnym strzałem. W końcówce, walcząca o utrzymanie się drużyna wycofała bramkarza, co wykorzystał Andrzej Krakowski, strzałem do pustej bramki pieczętując awans PIOTRANS Team.

Do wyłonienia zwycięzcy w zmaganiach pomiędzy Białą Gwiazdą, a grającym w bardzo osłabionym składzie Gawro, wystarczyły dwa pojedynki. W pierwszym z nich Biała Gwiazda wygrała dopiero po rzutach karnych, w drugim nie pozwoliła trzeciej drużynie pierwszej ligi na zdobycie żadnej bramki, zapewniając sobie tym samym drugi z rzędu sezon występów w ekstraklasie.

 

Wyniki

 

(B)oca Czemarol – PIOTRANS Team 2-2, w rzutach karnych 3-2 (Krystian Kozioł, Jarosław Stańczyk – Karol Dziża, Andrzej Krakowski)

(B)oca Czemarol – PIOTRANS Team 1-2 (Krystian Kozioł – Kamil Kocik, Marcin Myjkowski)

(B)oca Czemarol – PIOTRANS Team 1-3 (Karol Janiec – Karol Dziża, Miłosz Buras, Andrzej Krakowski)

 

Biała Gwiazda – Gawro 2-2, w rzutach karnych 2-1 (Piotr Wróbel, Artur Giza – Mateusz Orłowski 2)

Biała Gwiazda – Gawro 3-0 (Karol Krupa, Kacper Wąż, Klaudiusz Woźniak)

(sm)

Znaczniki

Archiwalne