TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Do Radomia po siedemnaste zwycięstwo

Do Radomia po siedemnaste zwycięstwo

Do Radomia po siedemnaste zwycięstwo

Po krótkiej przerwie, jutro na ligowe parkiety powracają zespoły walczące o punkty w grupie „B” pierwszej ligi piłki ręcznej. W dwudziestej trzeciej kolejce szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów zagrają na wyjeździe z KS Uniwersytet Radom.

„Akademicy” zajmują w tabeli trzynaste miejsce. W dwudziestu rozegranych do tej pory meczach zdobyli dwadzieścia punktów, a na ich dorobek złożyło się siedem zwycięstw (w tym jedno po rzutach karnych) oraz trzynaście porażek. W rundzie rewanżowej radomianie rozegrali sześć meczów i wywalczyli w nich sześć punktów. Na inaugurację przegrali u siebie 31-35 z MKS Wieluń. Tydzień później rozgromili na własnym parkiecie 29-17 MTS Chrzanów, aby w trzeciej kolejce jeszcze wyraźniej, bo 22-35 przegrać w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Ostrovią. Marcowe potyczki rozpoczęli szczypiorniści z Radomia od wyjazdowej wygranej 31-24 z Viretem CMC Zawiercie, ostatnie dwa ligowe mecze kończyli natomiast „na tarczy”, przegrywając 27-31 z ASPR Zawadzkie (dom) i 25-29 z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski (wyjazd).

We własnej hali radomianie spisują się w tym sezonie bardzo przeciętnie. Na swoją korzyść rozstrzygnęli bowiem tylko cztery z dziesięciu spotkań, pokonując ŚKPR Świdnica, KSSPR Końskie (po rzutach karnych), Olimpię MEDEX Piekary Śląskie i wspomniany już MTS Chrzanów. Łącznie grając u siebie zdobyli więc jedenaście „oczek”, podczas gdy z dziesięciu wyjazdów przywieźli dziewięć punktów.

Najskuteczniejszym strzelcem radomskiej „siódemki” jest doświadczony, 34-letni Grzegorz Mroczek, który zdobył 105 bramek. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje młodszy od niego o trzynaście lat, Sebastian Włoskiewicz – 70 trafień w osiemnastu meczach, a trzeci jest 29-letni Marek Kubajka, który podobnie jak jego dwaj koledzy gra na pozycji rozgrywającego – 56 goli w dziewiętnastu meczach. Skoro jesteśmy przy najlepszych snajperach warto dodać, że klasyfikację najlepszych strzelców otwierają obecnie dwaj tarnowianie – Michał Kubisztal oraz Daniel Dutka.

W pierwszym w tym sezonie meczu obu drużyn, tarnowianie wygrali 35-31 (23-17). Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucili wtedy: Daniel Dutka 10, Michał Kubisztal 6 oraz Emilian Jewuła 5. Najskuteczniejsi w zespole gości byli natomiast: Piotr Pezda 6, Mateusz Wiak 6 oraz Sebastian Włoskiewicz 5.

 

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ Tarnów

145 – Michał Kubisztal

129 – Daniel Dutka

85 – Łukasz Nowak

53 - Emilian Jewuła

53 – Damian Misiewicz

50 – Jakub Kowalik

50 – Albert Sanek

38 – Marcin Wajda

35 – Krzysztof Mogielnicki

24 – Kamil Drobiecki

20 – Bartosz Niemiec

8 – Jakub Spieszny

3 – Filip Frycz

1 – Szymon Bielamowicz

1 – Dawid Ciochoń

1 – Łukasz Kucharzyk

(sm)

Znaczniki

Archiwalne