TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Dobra passa judoki

Dobra passa judoki

Dobra passa judoki

Kolejne złoto wywalczył Arkadiusz Dziarmaga. Tym razem zawodnik Błękitnych-MPEC, startujący w wadze do 81 kg, stanął na najwyższym stopniu podium Pucharu Polski w rywalizacji juniorów, który odbył się w Luboniu koło Poznania.

Reprezentant Tarnowa w eliminacjach wygrywał kolejno z Mikołajem Szubą z AZS UW Warszawa , Piotrem Strzelcem z AZS AWF Warszawa, Gracjanem Wyroślakiem z UKS 3 Piła. W finale uporał się w niespełna minutę z zawodnikiem GKS Czarni Bytom Pawłem Drzymałem. Przypomnijmy, że tylko w ciągu ostatniego miesiąca Arkadiusz Dziarmaga wywalczył również złote medale podczas Pucharu Czech w Ostrawie oraz mistrzostw w Lublinie.

Puchar Polski w Luboniu był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które rozegrane zostaną na przełomie marca i kwietnia w Poznaniu. W pucharze wziął udział również Kacper Sieniawski. Będący jeszcze juniorem młodszym, wracający do rywalizacji (wcześniej reprezentant kraju w wadze do 60 kg) po  ośmiomiesięcznej przerwie, spowodowanej chorobą, rywalizował już w wadze do 66 kg. W pierwszym pojedynku trafił na zwycięzcę tej wagi Kacpra Kaczora z GKS Czarnych Bytom, w kolejnym starciu wygrał z Radosławem Draganem z UKS Bydgoszcz, w trzeciej walce uległ aktualnemu medaliście MP Juniorów Szymonowi Jasińskiemu z Galeonu Gdynia.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne