TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Dobre starty kartingowców we Włoszech

Dobre starty kartingowców we Włoszech

Dobre starty kartingowców we Włoszech

Kartingowcy TTSK K-Team Tarnów z powodzeniem rywalizowali w ostatnich dniach na włoskich torach w Santo i Lonato. Wszyscy trzej tarnowianie zajęli miejsca w czołówce swoich kategorii, a najlepiej spośród nich zaprezentował się Kacper Szczurek.

Na torze w Sarno odbyła się kolejna runda Mistrzostw Włoch, w której uczestniczyli Kacper Szczurek i Gabriel Łukasiewicz. Rywalizujący w kategorii senior, Kacper Szczurek w eliminacjach zajął trzecią pozycję. Następnie wygrał oba biegi kwalifikacyjne, co pozwoliło mu ruszyć do wyścigu finałowego z pierwszej linii. W pierwszym finale tarnowianin minął linię mety jako pierwszy, w drugim, w którym czołówka wystartowała w odwróconej kolejności, sklasyfikowany został natomiast na drugiej pozycji.

Startujący w kategorii junior, Gabriel Łukasiewicz rozpoczął starty na torze w Sarno od dziesiątego miejsca w kwalifikacjach. Biegi kwalifikacyjne ukończył na piątej i trzynastej pozycji (ta druga lokata spowodowana była dziesięciosekundową karą), co dało mu prawo do startu do finału z piątej linii. Pierwszy bieg finałowy nasz zawodnik ukończył na dziesiątej pozycji, w drugim był natomiast siódmy.

Maciej Gładysz rywalizował z kolei na słynnym torze South Garda Karting w Lonato, gdzie odbyła się piąta edycja Trofeo Estate. W oficjalnym treningu, startujący w kategorii Mini Rok, Maciej sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Start w prefinale dał mu awans o dwie pozycje z trzecim czasem wyścigowym. W finale, młody tarnowski kierowca do ostatnich okrążeń utrzymywał piątą pozycję, odpierając ataki włoskich rywali, ostatecznie sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu.

(sm)

Fot. Rok Cup Official

Znaczniki

Archiwalne