TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Drugie miejsce Macieja i kwalifikacje Kajetana

Drugie miejsce Macieja i kwalifikacje Kajetana

Drugie miejsce Macieja i kwalifikacje Kajetana

W pierwszy weekend czerwca, na torze w Zielonej Górze odbyła się trzecia odsłona zawodów kartingowej serii Rok Cup Poland, zaliczanych również do cyklu Rok Nations Cup. Z piątki startujących na zielonogórskim torze zawodników TTSK K-Team Tarnów najlepiej zaprezentował się Maciej Gładysz. Dobra postawa Kajetana Gawrona pozwoliła mu natomiast na wygranie rywalizacji w Rok Nations Cup i zdobycie kwalifikacji na światowy finał Roka.

Rywalizujący w kategorii Mini Rok, Maciej Gładysz w kwalifikacjach zajął drugie miejsce. W biegach kwalifikacyjnych uplasował się na trzeciej i drugiej pozycji, jako drugi przyjechał też na linię mety zarówno w przedfinale, jak i w biegu finałowym. Drugie miejsce zajął także w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na czwartym miejscu zakończył starty w tej samej kategorii, Kajetan Gawron. Występy w Zielonej Górze rozpoczął on od piątej pozycji w kwalifikacjach. W wyścigach kwalifikacyjnych mijał linię mety jako piąty i trzeci, w przedfinale był czwarty, a w finale wywalczył piąte miejsce.

W kategorii Mini Rok występowała także Natalia Gładysz. Rywalizację zaczęła od trzeciego miejsca w kwalifikacjach, potem wiodło się jej jednak trochę gorzej. W biegach kwalifikacyjnych zajęła dziesiątą i siódmą pozycję, a w przedfinale po kolizji sklasyfikowana została na dziewiętnastym miejscu. Wyścig finałowy przyniósł jej jedenastą lokatę, takie samo miejsce zajęła w klasyfikacji generalnej.

Wyniki osiągnięte przez reprezentantów TTSK K-Team Tarnów pozwoliły im na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej kategorii Mini Rok. W klasyfikacji generalnej sezonu, Maciej Gładysz jest trzeci, Kajetan Gawron szósty, a Natalia Gładysz dwunasta. W punktacji drużynowej tarnowianie zajmują drugie miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazał się w Zielonej Górze również jeżdżący w kategorii Baby Rok, Franciszek Liszka. W kwalifikacjach i pierwszym biegu kwalifikacyjnym zajął drugie miejsca. Drugi wyścig kwalifikacyjny oraz przedfinał ukończył natomiast na trzecich pozycjach. Nieco gorzej powiodło mu się w finale, w którym minął linię mety na ósmym miejscu. Dało mu to czwartą lokatę w zawodach, w klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje nadal drugie miejsce.

Startujący w kategorii Junior Trok, Adam Micał, rozpoczął występy na torze w Zielonej Górze od szóstego miejsca w kwalifikacjach. Taką samą lokatę wywalczył w pierwszym biegu kwalifikacyjnym, w drugim był natomiast siedemnasty. W przedfinale zakończył rywalizację na dziesiątej pozycji, a w finale przyjechał jako szósty. Pozwoliło mu to na zajęcie dziewiątego miejsca w zawodach, w klasyfikacji obejmującej cały sezon Adam Micał jest natomiast dwunasty.

Kolejna runda serii Rok Cup Poland rozegrana zostanie w dniach 23-24 czerwca na torze w Toruniu.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne