TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Franciszek Liszka na podium w Toruniu

Franciszek Liszka na podium w Toruniu

Franciszek Liszka na podium w Toruniu

Podczas weekendu na torze AWIX Racing Arena w Toruniu odbyła się kolejna runda zawodów kartingowej serii Rok Cup Poland. Bardzo dobrze zaprezentował się w niej młody zawodnik, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów, TTSK K-Team Tarnów, Franciszek Liszka, kończąc rywalizację w kategorii Baby Rok na trzeciej pozycji.

W kwalifikacjach Franciszek Liszka zajął czwartą pozycję. Potem wygrał oba biegi kwalifikacyjne, aby w rozgrywanym w deszczowych warunkach prefinale wywalczyć drugą lokatę. W finale tarnowianin po ostrej walce na torze przyjechał ostatecznie jako trzeci i na takim właśnie miejscu zakończył rywalizację w toruńskich zawodach. W klasyfikacji generalnej, Franciszek Liszka zajmuje drugą pozycję.

W kategorii Mini Rok startował inny reprezentant TTSK K-Team, Maciej Gładysz. Zawody od początku nie układały się jednak po jego myśli. Pechowa „czasówka” ustawiła tarnowianina na szesnastej dopiero pozycji. W pierwszym biegu kwalifikacyjnym przebił się na ósme miejsce, uzyskując trzeci czas wyścigu. W drugim, po incydencie wypadł z toru i rozpoczął pogoń za rywalami z ostatniej pozycji. Ostatecznie zdołał wyprzedzić ośmiu przeciwników, plasując się na trzynastym miejscu. W prefinale, w którym jeden z rywali uderzył w jego wózek, Maciej Gładysz przyjechał na metę na dziesiątej pozycji, rywalizację finałową zakończył natomiast na szóstym miejscu. Toruńską rundę tarnowianin zakończył na ósmej pozycji, a w klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą lokatę, tracąc tylko sześć punktów do trzeciego miejsca.

Kolejna runda serii Rok Cup Poland rozegrana zostanie w dniach 14-15 lipca na torze w Słomczynie.

 (sm)

Fot. K. Liszka

Znaczniki

Archiwalne