TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Futsal: trudna sytuacja mistrza

Futsal: trudna sytuacja mistrza

Futsal: trudna sytuacja mistrza

Po długiej, świątecznej przerwie na parkiet hali „Jaskółka” powróciły rozgrywki ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu. Pierwsza w nowym roku kolejka była też pierwszą w rundzie rewanżowej. 

Największe szanse na ostateczny triumf w rozgrywkach ma Lumaro Elbud. To właśnie spotkanie z ich udziałem miało być ozdobą i najważniejszym wydarzeniem 10. serii. Jak przystało na lidera „lumarowcy” pokazali klasę w meczu z AFT MPEC. Najlepszy strzelec rozgrywek, Dawid Sojda, dwukrotnie zdołał wpakować piłkę do siatki, a następnie w jego ślad poszedł Szymon Adamski. Po zmianie stron AFT odpowiedziało trafieniem Kamila Szumlańskiego, lecz o punktach dla AFT nie było już mowy.

Zdecydowanie ciekawsze widowisko sprawiła rywalizacja Grupy Azoty Prorem z Topicarem Auto-Części. Po zaciętej walce wygrana przypadła temu drugiemu. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Topicaru.

Z tego rezultatu skorzystała Westovia Okna Pawłowski, która wskoczyła na podium po zwycięstwie nad Control Process Luxtorpedą. Artur Koza dał sygnał do ataku, a Dawid Szczerba i Przemysław Bury powiększyli przewagę. Później dwukrotnie futbolówkę między słupkami umieścił Mateusz Jurczyk, a to spotkało się z odpowiedzią Bartłomieja Kierońskiego.

Po drugiej stronie klasyfikacji na dnie tabeli utknął Rock N` Roll. Mecz z Kocikiem Grabówką miał być okazją do awansu w górę. Nic takiego nie nastąpiło. Rywal okazał się zbyt mocny. Patryk Szatko, Szymon Sus i Kamil Kużdżał zdobyli łącznie pięć bramek. Autsajder także zdołał umieścić piłkę w siatce po strzałach Rafała Bryla i Leszka Janickiego, ale gole te nie wpłynęły na wynik spotkania.

Sytuacja czterokrotnego mistrza TLF diametralnie się pogorszyła. Pchelkowsky Tar-Sped ma już bowiem sześć punktów przewagi nad ostatnim w tabeli Rock N` Roll. Ostatnie zwycięskie spotkanie z Gryfem Borzęcin (2:0) pozwoliło Tar-Spedowi ulokować się na ósmym miejscu w tabeli. Dziewiątą pozycję zajmuje ekipa z Borzęcina.

 

 
ID Gospodarz Wynik Gość Data      
1 Grupa Azoty PROREM 2:3 Topicar Auto Części 2017-01-09 19:30:00      
2 Kocik Grabówka 5:2 Rock N` Roll 2017-01-09 20:05:00      
3 Pchelkowsky Tar-Sped 2:0 Gryf Borzęcin 2017-01-09 20:40:00      
4 Westovia Okna Pawłowski 5:1 Control Process Luxtorpeda 2017-01-09 21:15:00      
5 Lumaro Elbud 3:1 AFT MPEC 2017-01-09 21:50:00      

(ks)

Znaczniki

Archiwalne