TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / „Jaskółki” przegrały różnicą ośmiu punktów

„Jaskółki” przegrały różnicą ośmiu punktów

„Jaskółki” przegrały różnicą ośmiu punktów

Osiem punktów do odrobienia mają żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów w rewanżowym pojedynku finałowym Nice 1. Ligi Żużlowej, który w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie w Tarnowie. W pierwszym meczu finałowym, tarnowianie przegrali bowiem wczoraj w Gdańsku z tamtejszym Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 32-40.

Pojedynek w Gdańsku rozgrywany był na mokrym torze i przy padającym cały czas deszczu. Po dwunastym wyścigu (w finałach, w odróżnieniu od rundy zasadniczej, aby wynik został zaliczony, trzeba pojechać minimum dwanaście biegów) sędzia zdecydował się więc na przerwanie zawodów.

Mecz rozpoczął się bardzo pechowo dla gospodarzy. W pierwszym wyścigu Oskar Fajfer wjechał od tyłu w motocykl Petera Ljunga. Zakończyło się to upadkiem gdańszczanina, który nie pojawił się już więcej na torze i w kolejnych biegach zastępowany był przez młodzieżowców. W powtórce tarnowianie wygrali 4-2 (Jakub Jamróg przed Andersem Thomsenem i Peterem Ljungiem), ale w kolejnych trzech biegach w identycznych rozmiarach zwyciężali gospodarze. Mało tego, w wyścigu piątym, Troy Batchelor z Mikkelem Bechem objechali parę Jakub Jamróg – Peter Ljung i gdańszczanie prowadzili już 19-11.

W szóstej gonitwie zanosiło się na podwójną wygraną tarnowian, ale na dystansie Kacper Gomólski wyprzedził Artura Czaję i tarnowianie zwyciężyli 4-2. Kolejne trzy biegi zakończyły się remisowo, w wyścigach dziesiątym i jedenastym 4-2 wygrywali jednak gospodarze i po trzecim tego dnia zwycięstwie Kacpra Gomólskiego, Zdunek Wybrzeże Gdańsk prowadziło 38-28.

W biegu dwunastym, w miejsce słabo spisującego się Petera Ljunga, na torze pojawił się najskuteczniejszy w tarnowskiej drużynie, Kenneth Bjerre. Nie on okazał się jednak bohaterem tego wyścigu. Dość niespodziewanie pierwszy na mecie zameldował się bowiem Patryk Rolnicki, wyprzedzając Troya Batchelora i Petera Ljunga (Aureliusz Bieliński zanotował defekt na ostatniej pozycji). Chwilę potem, po naradzie sędziego, komisarza toru i zawodników, arbiter zdecydował o przerwaniu meczu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Grupa Azoty Unia Tarnów 40-32

Zdunek Wybrzeże: Oskar Fajfer 0 (w,-,-), Anders Thomsen 8 (2,2,3,1), Troy Batchelor 9 (3,3,1,2), Mikkel Bech 6+1 (1,2*,3), Kacper Gomólski 11 (3,2,3,3), Aureliusz Bieliński 1 (1,0,u,d), Dominik Kossakowski 5 (3,1,1,0).

Grupa Azoty Unia: Peter Ljung 2+1 (1,0,1*,-), Jakub Jamróg 6 (3,1,2,0), Artur Mroczka 6 (0,3,1,2), Artur Czaja 5 (2,1,2), Kenneth Bjerre 8 (2,3,2,1), Patryk Rolnicki 5 (2,w,0,3), Kacper Konieczny 0 (d,0,-).

(sm)

Znaczniki

Archiwalne