TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / „Jaskółki” w strefie spadkowej

„Jaskółki” w strefie spadkowej

„Jaskółki” w strefie spadkowej

Po rozegraniu zaległych spotkań w czwartej grupie trzeciej ligi piłkarskiej, Unia Tarnów spadła w tabeli na piętnaste miejsce. Oznacza to, że na dwie kolejki przed końcem sezonu „Jaskółki” znalazły się w strefie spadkowej.

We wczorajszych zaległych meczach dwudziestej kolejki, Spartakus Daleszyce bezbramkowo zremisował z Avią Świdnik, JKS 1909 Jarosław przegrał 0-1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Karpaty Krosno uległy 0-3 Podlasiu Biała Podlaska. Wyniki te spowodowały, że Unia została wyprzedzona w tabeli przez ekipę z Białej Podlaskiej.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek wiadomo, że z trzecią ligą pożegnać muszą się MKS Trzebinia (24 pkt.) i Karpaty Krosno (26 pkt.). Zagrożonych degradacją jest ponadto praktycznie pięć zespołów (zdegradowane zostaną dwa z nich): JKS 1909 Jarosław (29 pkt.), Unia Tarnów (32 pkt.), Wisła Sandomierz, Spartakus Daleszyce i Podlasie Biała Podlaska (wszystkie po 33 pkt.). Praktycznie, gdyż teoretycznie utrzymania nie może być również jeszcze Soła Oświęcim, która w dotychczasowych meczach zdobyła 36 pkt.

 

Unia w najbliższej kolejce zagra na własnym boisku z zajmującą aktualnie szóste miejsce Wólczanką Wólka Pełkińska, na zakończenie czeka ją natomiast wyjazdowy mecz z klasyfikowanymi na dziesiątej pozycji Orlętami Radzyń Podlaski.

A jak przedstawia się terminarz pozostałych drużyn walczących o utrzymanie (w nawiasach miejsca zajmowane przez poszczególne drużyny po trzydziestej drugiej kolejce)?

- JKS 1909 Jarosław zagra u siebie z Chełmianką Chełm (4) i na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska (6),

- Wisłę Sandomierz czeka wyjazdowy mecz z Spartakusem Daleszyce (13) oraz rozgrywany przed swoimi kibicami pojedynek z MKS Trzebinia (18),

- Spartakus Daleszyce po meczu z Wisłą Sandomierz (14) zmierzy się jeszcze na wyjeździe z Chełmianką Chełm (4),

- Podlasie Biała Podlaska zagra natomiast na swoim boisku z Podhalem Nowy Targ (5) i na wyjeździe ze Stalą Rzeszów (7).

(sm)

Znaczniki

Archiwalne