TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Kadetki UKS Jedynka trzecim zespołem Małopolski

Kadetki UKS Jedynka trzecim zespołem Małopolski

Kadetki UKS Jedynka trzecim zespołem Małopolski

Z brązowymi medalami powróciły siatkarki UKS Jedynka Tarnów z rozegranych podczas weekendu w Krakowie, Mistrzostw Małopolski kadetek. Tym samym tarnowianki zapewniły sobie prawo gry w rozgrywkach centralnych. W finałowym turnieju wystąpiło sześć najlepszych zespołów Małopolski, wyłonionych spośród trzydziestu ośmiu drużyn rywalizujących w sześciu turniejach eliminacyjnych.

Podopieczne trenerskiego duetu Urszula Świerczek – Beata Wyroba w pierwszym meczu gładko pokonały 3-0 MKS Andrychów. W drugim spotkaniu grupowym tarnowianki zmierzyły się z UKS Setbol Oświęcim. Zawodniczki UKS Jedynka wygrały dwa pierwsze sety, trzeciego przegrywając na przewagi 28-30. W kolejnych dwóch partiach na boisku również trwała bardzo zacięta walka. Oba te sety zakończyły się jednak wygranymi siatkarek z Oświęcimia (czwarty 25-23, piąty 15-13) i tym samym tarnowianki przegrały 2-3, potwierdzając starą siatkarską prawdę, mówiącą, że jeśli nie wygrywa się w trzech setach, to przegrywa się w pięciu.

Półfinałowym rywalem siatkarek z Tarnowa był najlepszy zespół eliminacji, Proxima Kraków. Tarnowianki przegrały to spotkanie w trzech setach, w meczu o brązowy medal mistrzostw Małopolski (a zarazem o prawo startu w 1/4 finału Mistrzostw Polski) pokonały natomiast 3-0 MKS MOS Wieliczka. Najlepszą atakującą zawodów uznana została aktualna reprezentantka Polski kadetek, trenująca na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, tarnowianka, Karolina Drużkowska.

W krakowskim turnieju UKS Jedynka wystąpił w składzie: Dominika Bałut, Karolina Drużkowska, Natalia Gaj, Dominika Małek, Martyna Mękal, Aleksandra Pokora, Patrycja Sacha, Gabriela Stachura, Julia Stachura, Zuzanna Stachura, Aleksandra Starzyk, Ida Szczepańska, Gabriela Ślusarczyk, Kalina Warchoł, Dominika Zelek.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne