TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Kildemand wraca na mecz z mistrzem

Kildemand wraca na mecz z mistrzem

Kildemand wraca na mecz z mistrzem

Po krótkiej przerwie wznawia rozgrywki żużlowa PGE Ekstraliga. W niedzielę rozegrane zostaną pierwsze mecze rundy rewanżowej. Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzy się na własnym torze z liderem, Fogo Unią Leszno. Początek spotkania o godz. 16.30.

Lesznianie w pierwszej rundzie nie doznali porażki, a jedyny punkt stracili w pierwszej kolejce, remisując na wyjeździe 45-45 z Betard Spartą Wrocław. Z pozostałych wyjazdów wracali „z tarczą”, pokonując 62-28 MRGARDEN GKM Grudziądz oraz 53-37 Get Well Toruń.

W ostatniej kolejce, obrońcy mistrzowskiego tytułu pokonali dwa tygodnie temu na własnym torze Grupę Azoty Unię Tarnów 55-35. W ekipie gospodarzy najwięcej punktów zdobyli: Emil Sajfutdinow – 11+1, Piotr Pawlicki 10+2 oraz Janusz Kołodziej – 10+1. Wszyscy oni startowali jednak pięciokrotnie, podczas gdy Jarosław Hampel w czterech startach przywiózł 9 punktów i bonus. W drużynie „Jaskółek” oprócz tradycyjnie świetnie spisującego się Nicki Pedersena – 11 punktów i defekt na prowadzeniu, z bardzo dobrej strony pokazał się Jakub Jamróg, w sześciu biegach zdobywając 11 punktów plus bonus.

W przekroju pierwszej rundy najskuteczniejszym zawodnikiem Fogo Unii (i całej ligi) był Piotr Pawlicki, który uzyskał średnią 2.7 pkt. na bieg. Drugie miejsce wywalczył Janusz Kołodziej – 2.3 pkt., trzecie Emil Sajfutdinow – 2.235 pkt., a średnią dwóch punktów na wyścig przekroczył także Jarosław Hampel – 2.059 pkt. W drużynie z Tarnowa, trzy pierwsze miejsca na półmetku rozgrywek zajmują natomiast: Nicki Pedersen (druga pozycja w lidze) – 2.649 pkt., Kenneth Bjerre – 1.917 pkt. oraz Jakub Jamróg – 1.742 pkt.

Drużyna z Leszna pojedzie w Tarnowie w identycznym składzie, jak dwa tygodnie temu na swoim torze. Jedyna zmiana ma „kosmetyczny” charakter; numerami wymienili się juniorzy Fogo Unii. Do składu tarnowskiej drużyny wracają natomiast Peter Kildemand i Kacper Konieczny. Duńczyk nie mógł startować w Lesznie ze względu na kontuzję odniesioną w spotkaniu szwedzkiej Eliteserien. Powrót Kacpra Koniecznego spowodowany jest natomiast kontuzją Dawida Knapika, który w poprzednim meczu na tarnowskim torze pokazał się z dobrej naprawdę strony.

 

Składy awizowane na niedzielny mecz

Grupa Azoty Unia: 9. Nicki Pedersen, 10. Artur Mroczka, 11. Jakub Jamróg, 12. Peter Kildemand, 13. Kenneth Bjerre, 14. Kacper Konieczny, 15. Patryk Rolnicki

Fogo Unia: 1. Jarosław Hampel, 2. Janusz Kołodziej, 3. Piotr Pawlicki, 4. Brady Kurtz, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Bartosz Smektała, 7. Dominik Kubera

(sm)

Znaczniki

Archiwalne