TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Kiwior medalistą Mistrzostw Polski Seniorów

Kiwior medalistą Mistrzostw Polski Seniorów

W Zawierciu rozegrane zostały 84. Mistrzostwa Polski Seniorów (Elite) w boksie. Zawody zgromadziły najlepszych pięściarzy z całej Polski, wśród nich dwóch reprezentantów klubu Tiger Tarnów: Dariusza Rabendę 60 kg i Damian Kiwiora 69 kg. W narożniku naszym zawodnikom sekundował trener Józef Sadko. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Kiwior zdobywając brązowy medal, oraz 28 punktów do klasyfikacji klubowej.

Nasz zawodnik w pojedynku ćwierćfinałowym spotkał się z Pawłem Rumińskim (Palestra Warszawa), z którym zdecydowanie wygrał na punkty 5-0, zapewniając sobie już brązowy medal. W pojedynku półfinałowym przeciwnikiem wychowanka Tigera Tarnów, był wielokrotny Mistrz Polski, reprezentant naszego kraju, mający na swoim koncie ponad 250 stoczonych walk : Piotr Sielawa (Hetman Białystok). Damian starał się dorównać utytułowanemu przeciwnikowi, ale zabrakło jeszcze pewności siebie i takiego cwaniactwa ringowego, które robi wrażenie na sędziach. Nasz zawodnik przegrał pojedynek półfinałowy na punkty zdobywając brązowy krążek. Medal wywalczony przez naszego zawodnika jest bardzo dużym osiągnięciem, zważywszy na fakt, że jeszcze nie tak niedawno obydwaj zawodnicy rywalizowali w kategorii junior. Damian Kiwior w drodze po medal musiał stoczyć 11 pojedynków (9. w Grand Prix) dwa pojedynki w Mistrzostwach Polski.

boks

Dariusz Rabenda w ćwierćfinale trafił na bardzo dobrego przeciwnika Andrzeja Wasilewskiego z UKS-u Kontra Elbląg. Nasz zawodnik był lepszym , zadawał więcej ciosów, miał nawet przeciwnika liczonego w trzeciej rundzie, niestety sędziowie dali wygrana zawodnikowi z Elbląga, w wyniku czego musiał pożegnać się z turniejem zdobywając cenne 17 punktów, oraz miejsce od 5 do 8, co i tak jest dużym osiągnięciem w Jego karierze bokserskiej.
Już za miesiąc nasi zawodnicy (Jakub Kras, Dariusz Rabenda i Damian Kiwior) udają się do Białegostoku na kolejny turniej z cyklu Grand Prix, gdzie będą zdobywać punkty w klasyfikacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa miesiące. W pierwszych dniach kwietnia Damian Kiwior i Dariusz Rabnda wyjeżdżają do Francji na turniej bokserski o "Pas Montana". Wszystko na to wskazuje, że Damian Kiwior będzie reprezentował nasz kraj w XXX Międzynarodowym turnieju bokserskim imieniem Stamma, który odbędzie się w Warszawia, w dniach od 23 do 26 kwietnia. Nasz młodszy zawodnik Krystian Raczek 64 kg, w dniu 11 kwietnia udaje się do Wałcza na finały mistrzostw Polski Juniorów.

Znaczniki

Archiwalne