TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Kolejny sukces tenisistki

Kolejny sukces tenisistki

Kolejny sukces tenisistki

Emilia Nizio -10-letnia tenisistka z Tarnowa reprezentująca klub UKS ACT Sport Tarnów po raz kolejny w tym roku udowodniła, że w regionie nie ma sobie równych. Tym razem wygrała Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U12 w Krakowie w grze podwójnej i zdobyła II miejsce w grze singlowej. 

Tarnowianka zmierzyła się z 15 zawodniczkami, które rywalizowały w grupach. Emilia z racji wysokiego rankingu Polskiego Związku Tenisa została rozstawiona z numerem 1.

Trafiła do grupy A, w której stoczyła pojedynki kolejno z Zofią Piotrowską z KS Grzegórzecki Kraków wygrywając 6:2, 6:2, z Leilą Javaheri na co dzień trenującą na Florydzie w USA również triumfując 4:6, 6:2 i 10:7. Na koniec zwyciężyła Wiktorię Moszczak z KS Grzegórzecki Kraków 6:4, 6:3.

Zwycięstwo w rozgrywkach grupowych pozwoliło tenisistce z Tarnowa awansować do grupy finałowej. Jednak zmęczenie tarnowianki z dnia poprzedniego wykorzystała Zosia Strzyżewska ze Ślaskiego Centrum Tenisa Pszczyna pokonując Emilię w boju o pierwsze miejsce.

W grze podwójnej Emilia w parze z Natalią Kłys z Krakowa triumfowała, pokonując w finale duet Zofia Strzyżewska i Zuzanna Czyż z TKS Slavia Ruda Śląska w stosunku 6:3 i 6:4.

Turniej organizowany był na kortach UKS Tenis24 Kraków.

 (ah)

Znaczniki

Archiwalne