TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Mateusz Różański wystąpił w reprezentacji

Mateusz Różański wystąpił w reprezentacji

Mateusz Różański wystąpił w reprezentacji

Zawodnik AZS PWSZ Tarnów Mateusz Różański reprezentował barwy Polski w rozegranym w sobotę w francuskiej miejscowości Angers, międzynarodowym meczu lekkoatletycznym Decanation. Oprócz Polski udział w nim wzięły ekipy Francji, Chin, Japonii, Ukrainy i USA oraz wspólna drużyna Bałkanów.

Dla Polaków był to trzeci w historii występ w tych zawodach. Występująca w bardzo odmłodzonym składzie reprezentacja naszego kraju zdobyła 95 pkt. i podobnie jak w latach 2005-2006 ukończyła imprezę na trzecim miejscu. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji USA – 122 pkt., drugie miejsce zajęła natomiast Francja – 103 pkt. Za plecami Polaków sklasyfikowane zostały: Japonia – 80 pkt., Bałkany – 76 pkt., Ukraina – 65 pkt. oraz Chiny – 25 pkt.

Startujący w konkursie skoku w dal, Mateusz Różański uzyskał tym razem wynik daleki od swojego rekordu życiowego, nie jest to jednak dziwne, gdyż tegoroczny szczyt formy miał przypaść i przypadł na Mistrzostwa Europy U-20 w Grosseto. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka skoczył w Angers 7.14 m i sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Tarnowianin miał w tym konkursie tylko dwie udane próby: w pierwszej skoczył 7.05 m, w drugiej 7. 14 m, dwa ostatnie skoki „spalił”. Zwycięzcą konkursu skoku w dal został Amerykanin, Mickael Hartfield, uzyskując wynik 7.86 m.

Występ Mateusza Różańskiego nie był jedynym tarnowskim akcentem w tych zawodach. W mieszanej sztafecie 4x400 metrów (startowało w niej dwóch mężczyzn i dwie kobiety, a wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji meczu) pobiegła bowiem wychowanka trenera Ryszarda Jasicza, reprezentująca obecnie barwy AZS AWF Kraków, Mariola Karaś. Z kronikarskiego obowiązku podać należy, że bieg ten zakończył się pewną wygraną polskiej sztafety, która uzyskała wynik 3:24.43 min.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne