TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Metal zagra o fotel lidera

Metal zagra o fotel lidera

Metal zagra o fotel lidera

Już jutro kolejny ligowy mecz rozegrają piłkarze tarnowskiego Metalu. W rozpoczynającym się o godz. 17 spotkaniu, ekipa beniaminka klasy okręgowej zmierzy się na wyjeździe z Dunajcem Zakliczyn.

Stawką tej konfrontacji będzie pierwsze miejsce w tabeli. Tarnowianie, z dorobkiem trzynastu punktów, zajmują w niej aktualnie trzecie miejsce. Tuż za nimi klasyfikowany jest zespół z Zakliczyna, mający na koncie o jeden punkt mniej od Metalu. Przed tymi „jedenastkami” plasują się jedynie Gromnik i Ciężkowianka Ciężkowice (oba te zespoły zdobyły dotychczas po trzynaście „oczek”), które zaplanowane na jutro mecze szóstej kolejki rozegrały awansem 15 sierpnia.

Tarnowianie, po powrocie do „okręgówki” nie doznali jeszcze porażki, a jedyne punkty stracili remisując na wyjeździe z Łukovią Łukowa. Ich najbliżsi rywale mają natomiast w dorobku cztery zwycięstwa i wyjazdową przegraną 0-1 z innym beniaminkiem, LUKS Skrzyszów. Dunajec poszczycić się przy tym może najlepszą w klasie okręgowej defensywą; w pięciu meczach stracił zaledwie trzy bramki.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne