TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Miłe złego początki

Miłe złego początki

Miłe złego początki

W jedenastej kolejce żużlowej PGE Ekstraligi, Grupa Azoty Unia Tarnów przegrała na własnym torze 38-52 z Cash Broker Stalą Gorzów. W drużynie gospodarzy słabiej niż zwykle pojechali Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, bardzo źle w niedzielne spotkanie wszedł także Jakub Jamróg, o sporym pechu mówić mógł natomiast Artur Mroczka.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób wręcz wymarzony dla tarnowian. W pierwszym biegu od początku prowadził Nicki Pedersen, a Artur Mroczka na dystansie wyprzedził zarówno Szymona Woźniaka, jak i Martina Vaculika. W wyścigu młodzieżowców pewnie wygrał Patryk Rolnicki, natomiast Dawid Knapik uporał się z Hubertem Czerniawskim i bieg zakończył się wynikiem 4-2 dla Grupy Azoty Unii. W trzeciej gonitwie w takich samych rozmiarach wygrali goście. Bardzo długo zanosiło się na ich podwójną wygraną, ale na ostatnim wirażu Peter Kildemand wykorzystał błąd Grzegorza Walaska, wyprzedzając zawodnika gości (pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Kasprzak, ostatni był Jakub Jamróg). Na zakończenie pierwszej serii, Kenneth Bjerre pokonał Bartosza Zmarzlika, a Patryk Rolnicki wygrał z Hubertem Czerniawskim. Po czterech wyścigach zespół z Tarnowa prowadził więc 15-9.

Sześciopunktowa przewaga gospodarzy utrzymała się po wyścigu piątym, w którym triumfował Peter Kildemand przed Szymonem Woźniakiem, Martinem Vaculikiem i Jakubem Jamrógiem. W kolejnej gonitwie najlepiej spod taśmy ruszył Dawid Knapik, ale szybko minęli go Krzysztof Kasprzak i Grzegorz Walasek. Bieg numer siedem zakończył się pewną wygraną Bartosza Zmarzlika przed Nickim Pedersenem. Jako trzeci zakończył go Artur Mroczka, wyprzedzając na dystansie Rafała Karczmarza. Okazało się jednak, że podczas tego ataku, tarnowianin przejechał oboma kołami wewnętrzną linię, w związku z czym został z wyścigu wykluczony, a po siedmiu wyścigach notowano remis 21-21.

W gonitwie ósmej najszybszy okazał się Szymon Woźniak, a rywalizacja pomiędzy Kennethem Bjerre i Martinem Vaculikiem zakończyła się sukcesem Słowaka. Gorzowianie objęli więc po tym biegu prowadzenie, którego jak się okazało nie oddali już do końca meczu. Dwa następne wyścigi zakończyły się remisowo. W pierwszym z nich Krzysztof Kasprzak po zaciętej walce pokonał Artura Mroczkę, a Nicki Pedersen na ostatnim okrążeniu wyprzedził Grzegorza Walaska. W biegu dziesiątym zwyciężył natomiast Bartosz Zmarzlik, a kolejne miejsca zajęli: Jakub Jamróg, Peter Kildemand i Hubert Czerniawski i Cash Broker Stal Gorzów prowadziła 32-28.

Czwarta seria, podobnie jak trzecia, rozpoczęła się od podwójnej wygranej przyjezdnych. Gorzowianie wygrali jednak dzięki pechowi Artura Mroczki, który na trzecim okrążeniu zanotował defekt na pierwszym miejscu. Bieg zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Kasprzaka przed Szymonem Woźniakiem i Kennethem Bjerre. W wyścigu dwunastym, trener Grupy Azoty Unii Tarnów, Paweł Baran, zdecydował się na podwójną rezerwę taktyczną - za Jakuba Jamróga pojechał Nicki Pedersen, a w miejsce Dawida Knapika na torze pojawił się Patryk Rolnicki. Dało to gospodarzom trzy punkty; Nicki Pedersen nie sprostał bowiem Martinovi Vaculikovi, a Patryk Rolnicki pokonał Huberta Karczmarza. W tym momencie tarnowianie przegrywali 32-40 i teoretycznie mieli jeszcze szanse na zwycięstwo. Definitywnie stracili je po gonitwie trzynastej, w której pierwszy na mecie zameldował się Bartosz Zmarzlik, wyprzedzając Petera Kildemanda i Grzegorza Walaska (Nicki Pedersen zjechał z toru na trzecim okrążeniu, jadąc na ostatniej pozycji).

Pierwszy bieg nominowany zostanie w pamięci tarnowskich kibiców dzięki akcji Jakuba Jamróga, który wjechał między Grzegorza Walaska i Martina Vaculika, zdobywając jedyny w tym spotkaniu komplet punktów. Na zakończenie Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak pokonali parę Nicki Pedersen – Peter Kildemand, pieczętując zasłużoną wygraną ekipy z Gorzowa. Po tej porażce Grupa Azoty Unia spadła w tabeli na siódme miejsce, mając tylko punkt przewagi nad zajmującym ósmą lokatę Falubazem Zielona Góra.

 

Grupa Azoty Unia Tarnów – Cash Broker Stal Gorzów 38-52

Grupa Azoty Unia: Nicki Pedersen 9+1 (3,2,1*,2,d,1), Artur Mroczka 4+1 (2*,w,2,d,0), Jakub Jamróg 5 (0,0,2,-,3), Peter Kildemand 8+1 (2,3,1*,2,0), Kenneth Bjerre 6 (3,1,1,1), Dawid Knapik 1 (1,0,-), Patryk Rolnicki 5+1 (3,1,0,1*).

Cash Broker Stal: Martin Vaculik 9+2 (1,1*,2*,3,2), Szymon Woźniak 7+1 (0,2,3,2*), Krzysztof Kasprzak 14+1 (3,3,3,3,2*), Grzegorz Walasek 5+2 (1,2*,0,1,1*), Bartosz Zmarzlik 14 (2,3,3,3,3), Rafał Karczmarz 3 (2,1,0), Hubert Czerniawski 0 (0,0,0).

(sm)

Znaczniki

Archiwalne