TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Młodzi żużlowcy rozpoczęli od wygranej

Młodzi żużlowcy rozpoczęli od wygranej

Młodzi żużlowcy rozpoczęli od wygranej

Bardzo udanie rozpoczęli starty w tegorocznej edycji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów. W rozegranych na torze w Mościcach zawodach pierwszej rundy, tarnowianie jadący w składzie: Patryk Rolnicki, Dawid Rempała i Mateusz Cierniak, wspólnie z ROW Rybnik zajęli pierwsze miejsce.

Rybniczanie mogli wczoraj mówić o sporym pechu. W ostatnim swoim występie jechali bowiem na 4-2 z parą Speed Car Lublin, defekt zanotował prowadzący Lars Skupień i bieg zakończył się wynikiem 4-2 dla pary z Lublina. Lublinianie również spisywali się na tarnowskim torze bardzo dobrze. Ponieważ jednak na zawody spóźnił się Oskar Bober i ekipie Speed Car przyszło startować w dwuosobowym tylko składzie, zgodnie z regulaminem nie została ona sklasyfikowana.

Przejdźmy jednak do występów gospodarzy. Rozpoczęli oni turniej od wygranej 5-0 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Pierwszy linię mety minął Patryk Rolnicki, drugi był debiutujący w oficjalnych zawodach Dawid Rempała, a obaj zawodnicy z Częstochowy: Mateusz Świdnicki i Bartosz Świącik na skutek upadków nie ukończyli wyścigu.

W drugim swoim starcie, tarnowianie zmierzyli się z KSM Krosno. W biegu tym zwyciężył Mateusz Cierniak przed Patrykiem Rolnickim, a za plecami pary Grupy Azoty Unii na metę przyjechali Krystian Stec oraz Krystian Stefanów.

Pierwsze w tych zawodach punkty stracili gospodarze w biegu ósmym, w którym za rywali mieli parę ROW Rybnik. Wyścig ten zakończył się wygraną Roberta Chmiela, drugi był Patryk Rolnicki, trzeci Przemysław Giera, a czwarty Mateusz Cierniak.

Ten ostatni triumfował w gonitwie jedenastej, w której za plecami zostawił Aureliusza Bielińskiego ze Stali Rzeszów i Dawida Rempałę (drugi z rzeszowian, Arkadiusz Potoniec miał defekt jadąc na ostatnim miejscu).

W kolejnym wyścigu, para najmłodszych zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów nie sprostała osamotnionemu Emilowi Peroniowi z Speed Car Motor Lublin, zdobywając trzy punkty. Drugie miejsce w tym biegu zajął Mateusz Cierniak, trzeci był Dawid Rempała.

Na zakończenie tarnowianie zmierzyli się z duetem Orła Łódź. Komplet punktów zdobył Patryk Rolnicki, wyprzedzając Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Błażykowskiego. Z powodu defektu wyścigu nie ukończył natomiast Dawid Rempała.

 

Wyniki:

1-2. Grupa Azoty Unia Tarnów – 22 pkt. – Patryk Rolnicki 10 (3,2,2,3), Dawid Rempała 4 (2,1,1,d), Mateusz Cierniak 8 (3,0,3,2)

1-2. ROW Rybnik – 22 pkt. – Lars Skupień 8 (3,2,3,d), Robert Chmiel 9 (1,3,3,2), Przemysław Giera 5 (1,1,1,2)

3. Orzeł Łódź - 20 pkt. - Jakub Miśkowiak 10 (2,3,2,3), Mateusz Błażykowski 5 (0,1,3,1), Maciej Kuromonow 5 (0,2,2,1)

4. Stal Rzeszów – 17 pkt. – Arkadiusz Potoniec 2 (2,d,-,-), Aureliusz Bieliński 5 (1,-,2,2), Michał Curzytek 7 (3,2,2,w), Mateusz Rząsa 3 (2,0,1)

5. forBET Włókniarz Częstochowa – 15 pkt. – Bartosz Świącik 0 (w,d,-,-), Mateusz Świdnicki 4 (w,1,0,3), Adrian Woźniak 0 (-,w,-,ns), Michał Gruchalski 11 (3,3,2,3)

6. KSM Krosno – 9 pkt. – Krystian Stefanów 4 (0,1,1,2), Konrad Stec 5 (1,2,1,1), Daniel Bajor 0 (d,d,d,d)

Niesklasyfikowany – Car Speed Motor Lublin – 19 pkt. – Wiktor Lampart 11 (3,2,3,3), Oskar Bober 0 (ns, ns, ns, ns), Emil Peroń 8 (1,3,3,1).

 

Druga runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozegrana zostanie dzisiaj na torze w Częstochowie. Początek zawodów o godz. 17.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne