TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Na koniec rundy z gliwiczankami

Na koniec rundy z gliwiczankami

Na koniec rundy z gliwiczankami

Ostatni w pierwszej rundzie mecz rozegrają dzisiaj pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 18 spotkaniu, tarnowianki zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Gliwiczanki klasyfikowane są obecnie w tabeli na dziewiątej pozycji. W dotychczasowych meczach zdobyły jedenaście punktów (o trzy mniej od podopiecznych trenera Michała Betlei), a na dorobek ten złożyły się cztery zwycięstwa i sześć porażek.

Wszystkie te wygrane odnotowały siatkarki z Gliwic w spotkaniach na własnym boisku. Pierwsze trzy z tych pojedynków kończyły zwycięsko, pokonując 3-0 AZS AWF Warszawa oraz wygrywając po tie-breakach z E.Leclerc Radomka Radom i z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Seria ta przerwana została przez młody zespół SMS PZPS Szczyrk, który zwyciężył w Gliwicach bez straty seta. W kolejnym meczu przed własną publicznością, gliwiczanki uległy 1-3 Enerdze MKS Kalisz W ostatnią sobotę gładko pokonały natomiast 3-0 (25-9, 25-20, 25-16) Uni Opole i była to ich pierwsza wygrana po czterech z rzędu porażkach

Znacznie gorzej wiedzie się dzisiejszym rywalkom naszych siatkarek na wyjazdach. W trzech pierwszych pojedynkach wyjazdowych nie zdobyły nawet seta, przegrywając z Eneą Energetyk Poznań, Wisłą Warszawa i 7R Solna Wieliczka. Tę złą passę częściowo przełamały dopiero w dziewiątej kolejce, przegrywając z Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR 2-3 (25-12, 25-21, 23-25, 20-25, 10-15).

Przed sezonem do zespołu z Gliwic trafiło aż dwanaście nowych zawodniczek: atakujące – Kamila Dyduła (Sparta Warszawa), Barbara Sokolińska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), Ukrainka Anastasiya Trach (VK Bratysława) oraz Gruzinka Gvantsa Ulumbelashvili (ŁKS Łódź – Młoda Liga Kobiet), libero – Michalina Jagodzińska (VK Bratysława) i Iga Piątek (MKS Dąbrowa Górnicza – Młoda Liga Kobiet), przyjmujące – Dominika Kęsik (Sparta Warszawa) i Adrianna Kukulska (PTPS Piła), rozgrywające – Karolina Szczygieł (Developres Rzeszów) i Patrycja Tomczyk (ŁKS Łódź) oraz środkowe – Paulina Brzoska (PSvBG Salzburg) i Anna Myjak (AZS Politechniki Opolskiej). W gronie dziewięciu siatkarek, które opuściły AZS Politechniki Śląskiej Gliwice była natomiast obecna rozgrywająca Grupy Azoty PWSZ Tarnów, Aleksandra Stachowicz.

Warto przypomnieć, że oba zespoły, które zagrają dzisiaj w Tarnowie, w tym sezonie zmierzyły się już w oficjalnym meczu. W odbywającym się w Nowym Dworze Mazowieckim turnieju Pucharu Polski, górą były tarnowianki, wygrywając 3-1 (23-25, 25-20, 25-11, 25-23).

(sm)

Znaczniki

Archiwalne