TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Nowy menedżer i powrót Czai

Nowy menedżer i powrót Czai

Nowy menedżer i powrót Czai

Coraz więcej wiadomo o składzie, w jakim występować będzie w rozgrywkach Nice 1.Ligi Żużlowej, ekipa Grupy Azoty Unii Tarnów. Dzisiaj ogłoszono, że w sezonie 2019 barw „Jaskółek” bronić będą Artur Czaja oraz Wiktor Kułakow. Nowym menedżerem zespołu został natomiast Tomasz Proszowski.

Artur Czaja startował już w ekipie Grupy Azoty Unii w sezonie 2017, a do Tarnowa wraca po roku występów w ROW Rybnik. Dla Wiktora Kułakowa będzie to drugi z rzędu sezon startów w szeregach „Jaskółek”. W zakończonych niedawno rozgrywkach, Rosjanin był rezerwowym i pojechał tylko w piętnastu biegach, w przyszłym sezonie będzie już podstawowym zawodnikiem tarnowskiej drużyny.

Ważny kontrakt na przyszły sezon ma także Artur Mroczka. Na chwilę obecną w składzie „Jaskółek” figurują również nazwiska sześciu młodzieżowców: Mateusza Cierniaka, Dawida Knapika, Kacpra Koniecznego, Przemysława Koniecznego, Dawida Rempały i najbardziej spośród tej szóstki doświadczonego, Patryka Rolnickiego. Ten ostatni jest już jednak o krok od podpisania kontraktu z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Pora na kilka słów o innych kadrowych ubytkach „Jaskółek”. Jakub Jamróg startował będzie w przyszłym sezonie w barwach Betard Sparty Wrocław, Nicki Pedersen wzmocnił natomiast szeregi Falubazu Zielona Góra. Po czterech z rzędu latach startów z Grupą Azoty Unią pożegnał się też jej kapitan, Kenneth Bjerre, który jest już „po słowie” z działaczami z Grudziądza.

Nowym menedżerem tarnowskiego zespołu został Tomasz Proszowski. W latach 1992-2000 był on kierownikiem tarnowskiej drużyny, potem poświęcił się karierze sędziowskiej. Trenerem „Jaskółek” będzie nadal Paweł Baran, który skoncentruje się głównie na pracy z młodzieżą.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne