TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / „Odczarować” halę w Końskich

„Odczarować” halę w Końskich

„Odczarować” halę w Końskich

W drugiej kolejce rewanżowej rundy spotkań o mistrzostwo grupy „B” pierwszej ligi, piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zagrają jutro na wyjeździe z KSSPR Końskie. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 18.

Zespół z Końskich zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli. Konecczanie zdobyli w piętnastu meczach 21 pkt., odnosząc siedem zwycięstw i doznając ośmiu porażek. W trzech tegorocznych meczach zdobyli tylko dwa punkty, po rzutach karnych pokonując u siebie Viret CMC Zawiercie (mecz zakończył się wynikiem 27-27, konkurs rzutów karnych 6-5 wygrali gospodarze). Ostatnie dwa spotkania zakończyły się porażkami szczypiornistów KSSPR. Na zakończenie pierwszej rundy przegrali oni na wyjeździe 27-31 z ASPR Zawadzkie, w pierwszym pojedynku rundy rewanżowej bardzo wyraźnie, bo 18-29 ulegli natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim ekipie tamtejszego KSZO Odlewni.

Najwięcej bramek dla KSSPR zdobył dotychczas doświadczony 36-letni skrzydłowy Przemysław Matyjasik, który trafił 60 razy. Niewiele pod tym względem ustępuje mu inny skrzydłowy, 21-letni Patryk Mastalerz – 56 goli, a trzecie miejsce w tej wewnątrzklubowej rywalizacji zajmuje inny z rutyniarzy, 32-letni rozgrywający Sebastian Smołuch – 49 trafień.

W pierwszym w tym sezonie meczu pomiędzy „siódemkami” z Tarnowa i Końskich zdecydowanie lepsi okazali się tarnowianie, zwyciężając przed swoją publicznością 27-19 (14-9). W ostatnich latach tarnowskim szczypiornistom nie udało się jednak zdobyć punktów w Końskich. Odkąd tarnowianie powrócili do pierwszej ligi przegrali – i to wyraźnie, różnicą minimum sześciu bramek – wszystkie pięć wyjazdowych spotkań z KSSPR. Mało tego, w sezonie 2011/12 grając w drugiej lidze, ulegli tam drugiej „siódemce” KSSPR, doznając jednej z dwóch zaledwie porażek w sezonie.

 

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ Tarnów

102 – Michał Kubisztal

91 – Daniel Dutka

64 – Łukasz Nowak

43 - Emilian Jewuła

38 – Marcin Wajda

36 – Damian Misiewicz

34 – Albert Sanek

33 – Jakub Kowalik

26 – Krzysztof Mogielnicki

18 – Kamil Drobiecki

10 – Bartosz Niemiec

7 – Jakub Spieszny

2 – Filip Frycz

1 – Dawid Ciochoń

1 – Łukasz Kucharzyk

(sm)

Znaczniki

Archiwalne