TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Osiem razy podium w Wadowicach

Osiem razy podium w Wadowicach

Osiem razy podium w Wadowicach

Osiem miejsc na podium i wiele rekordów życiowych to bilans występów młodych pływaków UKS Sokół-Mościce Tarnów (na co dzień są oni uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, trenującymi pod okiem Anny Jasiak, Ryszarda Mroza i Szymona Szwieca) w rozegranych w Wadowicach zawodach piątej rundy „Pływackiej Soboty”.

Kolejny bardzo dobry występ zanotował na basenie w Wadowicach, dwunastoletni Tymoteusz Jarząb. Tarnowianin triumfował w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym – 34.58 s i 400 metrów stylem dowolnym 4:49.69 min, na obu dystansach poprawiając swoje najlepsze dotychczasowe wyniki. „Życiówki” ustanowili także dwaj jego rówieśnicy. Mikołaj Jurkiewicz wywalczył drugie miejsce na 400 metrów stylem dowolnym (5:05.36 min) i trzecią pozycję na 200 metrów stylem zmiennym (2:49.26 min), Filip Korman z czasem 1:16.90 min był natomiast drugi w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. W łącznej klasyfikacji, Tymoteusz Jarząb zdobył pierwsze miejsce i puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej, Mikołaj Jurkiewicz uplasował się na drugiej pozycji, a Filip Korman był ósmy.

W gronie trzynastolatków trzy medalowe pozycje wywalczył Igor Szczerba. Na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym (31.31 s) i 400 metrów stylem dowolnym (4:38.41 min) zajął on drugie miejsca, wyścig na 100 metrów stylem motylkowym zakończył natomiast na trzeciej pozycji (1:08.51 min). Wszystkie te wyniki są jego nowymi rekordami życiowymi. W punktacji trzynastolatków zmagań, Igor wywalczył drugą lokatę.

Warto dodać, że podczas zawodów w Wadowicach swoje najlepsze wyniki osiągnęli także: Bartosz Bogacz, Anna Hajdo, Maja Woźny, Zuzanna Augustyńska, Klaudia Zabawa, Dominika Zabawa, Oliwia Rogala, Natalia Biedrzycka, Anna Święs, Justyna Patrzałek, Tomasz Maniawski, Miłosz Mika, Kacper Skibka, Igor Sobiechowski, Natanael Stawarz, Filip Wadas, Hanna Olszak oraz Przemysław Kozioł.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne