TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Piłkarze Unii nadrabiają zaległości

Piłkarze Unii nadrabiają zaległości

Piłkarze Unii nadrabiają zaległości

Piłkarze tarnowskiej Unii w zaległym spotkaniu dziewiętnastej kolejki trzeciej ligi zagrają dzisiaj na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Pojedynek, w którym pierwszy gwizdek rozlegnie się o godz. 17, pierwotnie rozegrany miał być 17 marca, ale został odwołany ze względu na zły stan boiska.

Dzisiejszy rywal „Jaskółek” zajmuje czwarte miejsce w tabeli, klasyfikowany jest więc o osiem „oczek” wyżej od ekipy trenera Daniela Bartkowskiego. Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego ma przy tym aż o dwadzieścia dwa punkty więcej – i jeden mecz rozegrany mniej – od Unii. Co ciekawe, ekipa KSZO 1929 lepiej spisuje się w tym sezonie w spotkaniach wyjazdowych niż na własnym boisku. Z trzynastu wyjazdów przywiozła bowiem dwadzieścia osiem punktów, w trzynastu meczach przed swoimi kibicami zdobyła ich natomiast dwadzieścia dwa.

W przerwie zimowej nastąpiła zmiana na trenerskiej ławce KSZO 1929, Tadeusza Krawca zastąpił Przemysław Cecherz. Pod wodzą nowego szkoleniowca drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego nie doznała jeszcze porażki, a bilans jej wiosennych występów to pięć zwycięstw i cztery remisy. W rundzie rewanżowej KSZO 1929 nie przegrało przy tym meczu na własnym boisku; po inauguracyjnym bezbramkowym remisie z Spartakusem Daleszyce, pokonało 3-0 Sołę Oświęcim oraz wygrało 2-1 z Wólczanką Wólka Pełkińska.

W pierwszym w tym sezonie pojedynku Unii i KSZO 1929 górą była ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego, po bramce zdobytej już w 9 min przez Tomasza Personę, wygrywając w Tarnowie 1-0 (1-0).

(sm)

Znaczniki

Archiwalne