TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Po przerwie wyjazd do Ostrowca

Po przerwie wyjazd do Ostrowca

Po przerwie wyjazd do Ostrowca

Po miesięcznej przerwie na ligowe boiska powracają zespoły występujące w grupie „B” pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn. W trzynastej kolejce SPR PWSZ Tarnów, w sobotę o godz. 17 zagra na wyjeździe z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

Gospodarze tego spotkania zajmują aktualnie w tabeli jedenaste miejsce, a w dotychczasowych meczach zdobyli szesnaście punktów - na dorobek ten złożyło się sześć zwycięstw (w tym dwa po rzutach karnych) oraz sześć porażek. Ich dotychczasowe występy w tym sezonie podzielić można na dwa okresy. W pierwszych sześciu meczach podopieczni trenera (od czterech spotkań grającego) Mariusza Jurasika zdobyli zaledwie trzy punkty, pokonując na wyjeździe 22-21 Olimpię Medex Piekary Śląskie. W sześciu następnych doznali natomiast zaledwie jednej porażki, przegrywając w Zawadzkiem z tamtejszym ASPR 30-33. Oprócz tego, szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego pokonali na wyjazdach Uniwersytet Radom (29-26), Moto-Jelcz Oława (31-30) oraz MTS Chrzanów (35-35 w rzutach karnych 6-5) i wygrali w swojej hali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski (31-25) oraz z Viretem CMC Zawiercie (34-34 w rzutach karnych 4-3).

W świąteczno-noworocznej przerwie, w zespole KSZO Odlewni nastąpiły pewne zmiany personalne. Do drużyny dołączył grający ostatnio w KSSPR Końskie młody rozgrywający Krzysztof Bernacki. Kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim nie zobaczą już natomiast Łukasza Telki, który został wypożyczony do KSSPR oraz Litwina Dmitrija Afanasjeva i Białorusina Witalija Kożeniewskiego, z którymi rozwiązano umowy. Jeszcze w ubiegłym roku, na prośbę zawodnika rozwiązano także umowę z kołowym Maciejem Stańko.

Najskuteczniejszym strzelcem KSZO Odlewni jest do tej pory doświadczony, trzydziestopięcioletni rozgrywający Grzegorz Sobut, który w dwunastu meczach rzucił 71 bramek. Zawodnik ten ma za sobą dziewięć lat występów w najwyższej klasie rozgrywkowej (w Stali Mielec i Chrobrym Głogów), a w sezonie 2011/2011 został „królem” strzelców ekstraklasy, zdobywając 201 bramek. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajmują zawodnicy w wieku 20-21 lat: rozgrywający Daniel Goliszewski – 48 bramek w dwunastu meczach, obrotowy Jakub Bulski – 37 trafień w jedenastu spotkaniach oraz skrzydłowy Kacper Grabowski – 28 goli w ośmiu pojedynkach.

Wspomniany już Mariusz Jurasik zagrał do tej pory w czterech meczach i rzucił 14 bramek, przy czym dziesięć z nich zdobył w ostatnim przed przerwą meczu z MTS Chrzanów. Widać więc, że popularny „Józek”, który w maju skończy 42 lata (w dorobku ma m.in. dwa medale Mistrzostw Świata oraz ponad 200 występów w reprezentacji Polski) nie zapomniał, jak trafia się między słupki.

Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego nie jest zbyt wygodnym rywalem dla tarnowian. Od momentu awansu KSZO do pierwszej ligi oba te zespoły mierzyły się sześciokrotnie i tylko dwa z tych spotkań (oba w sezonie 2015/16) zakończyły się wygranymi zespołu z Tarnowa. W poprzednim sezonie, w Tarnowie padł natomiast remis 23-23, a w rewanżu „Ostrowscy Wojownicy” zwyciężyli 34-31.

 

Zdobywcy bramek dla SPR PWSZ Tarnów

78 – Michał Kubisztal

72 – Daniel Dutka

54 – Łukasz Nowak

35 - Emilian Jewuła

29 – Damian Misiewicz

29 – Marcin Wajda

27 – Albert Sanek

23 – Jakub Kowalik

21 – Krzysztof Mogielnicki

18 – Kamil Drobiecki

11 – Bartosz Niemiec

5 – Jakub Spieszny

2 – Filip Frycz

1 – Dawid Ciochoń

1 – Łukasz Kucharzyk

(sm)

Znaczniki

Archiwalne