TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Rozpoczęcie sezonu żużlowego przełożone

Rozpoczęcie sezonu żużlowego przełożone

Władze polskiego speedwaya podjęły decyzję o przełożeniu inauguracji rozgrywek Enea Ekstraligi zaplanowanych na 1 kwietnia. Powodem są niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W pierwszej kolejce Enea Ekstraligi, Unia Tarnów miała zmierzyć się z Unibaksem na toruńskiej MotoArenie. Do pojedynku nie dojdzie jednak w zaplanowanym terminie, 1 kwietnia. Ekstraliga Żużlowa kierując się bezpieczeństwem zawodników i interesem ekonomicznym gospodarzy meczów zdecydowała o zmianie terminarza rozgrywek Enea Ekstraligi. Powodem są panujące bardzo trudne warunki atmosferyczne oraz zgodnie z prognozami, brak poprawy pogody w najbliższym czasie.
Proponowane daty rozegrania meczu I kolejki w Enea Ekstralidze pomiędzy tarnowskimi Jaskółkami a Unibaksem Toruń, to 18 kwietnia (czwartek) oraz 9 czerwca (niedziela). Nowy termin podany zostanie w komunikacie Speedway Ekstraligi najpóźniej 26 marca po zasięgnięciu opinii klubów.
Pojedynki drugiej kolejki rozegrane zostaną zgodnie z terminarzem, czyli w niedzielę 7 kwietnia, kiedy to na własnym torze Unia Tarnów podejmie DOSPEL CKM Włókniarz Częstochowa.

Znaczniki

Archiwalne