TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Startuje wspinaczkowy Puchar Świata

Startuje wspinaczkowy Puchar Świata

Sezon zainaugurują zawody pucharu świata w konkurencjach wspinaczki bouldering i na czas. Impreza odbędzie się w chińskim Chongqing w najbliższy piątek i sobotę, 22-23 marca. Dla Edyty Ropek zawodniczki MKS Tarnovia Grupa Azoty, Elzat to już czternasty w karierze sezon startów w imprezach międzynarodowych! Zapraszamy do kibicowania i oglądania relacji na żywo w Internecie.

W pierwszej edycji pucharu w konkurencji na czas weźmie udział liczna i silna reprezentacja Polski, której skład tworzą: Klaudia Buczek (MKS Tarnovia), Monika Prokopiuk (Pol-Inowex Skarpa Lublin), Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin), Edyta Ropek (MKS Tarnovia, Grupa Azoty, Elzat), Jędrzej Komosiński (PGNiG AZS PWSZ Tarnów), Łukasz Świrk (Speed Rock Wadowice) oraz Marcin Dzieński (MKS Tarnovia). Zawody w konkurencji na czas odbędą się w sobotę.

Edyta Ropek i Jędrzej Komosiński są już w Chongqing, odpoczywają po ponad trzydziestogodzinnej, męczącej podróży. Tuż po zameldowaniu się w hotelu by rozprostować kości Edyta zrobiła krótki rozruch biegowy. W planach przed startem zawodnicy mają do zrealizowania jeszcze jeden trening rozruchowy. Przed zawodami odbędą się również praktyki na drogach do czasówek.

Zawody w Chongqing będą pierwszymi na których wdrożone zostają nowe przepisy dotyczące procedury startowej oraz liczby dopuszczalnych falstartów. Ta została zmniejszona do jednego podczas całych zawodów!

Zapraszamy do oglądania relacji z zawodów i kibicowania zawodnikom. Relacja będzie dostępna na żywo na stronie federacji www.ifsc-climbing.org w dniach rozgrywania zawodów. Program konkurencji wspinaczki na czas wygląda następująco:

Sobota, 23 marca, czasu polskiego

  • 6:00 – 7:00 – eliminacje kobiet i mężczyzn na czas
  • 7:30 – 8:30 – finały kobiet i mężczyzn na czas

Zachęcamy również do śledzenia bieżących wydarzeń na oficjalnym profilu Edyty Ropek na Facebooku www.facebook.pl/EdytaRopek

Cała informacja oraz GALERIA zdjęć na stronie:

http://www.edytaropek.pl/?g=1&i=89

Znaczniki

Archiwalne