TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Sukcesy tarnowskich wspinaczy w Pucharze Polski w Zakopanem

Sukcesy tarnowskich wspinaczy w Pucharze Polski w Zakopanem

Sukcesy tarnowskich wspinaczy w Pucharze Polski w Zakopanem

W rozegranej w Zakopanem, drugiej eliminacji Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki sportowej bouldering, zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia La Roca, Edyta Ropek.

W minioną sobotę w stolicy Tatr rozegrano drugą tegoroczną eliminację Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki na małe formy wspinaczkowe, tzw. boulderingu, będącą jednocześnie kolejną edycją znanych w środowisku wspinaczkowych zawodów Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego. Zawody odbyły się przy okazji piątego festiwalu „Spotkania z Filmem Górskim”.
W zawodach wystartowała z powodzeniem Edyta Ropek, która po miesięcznej przerwie od treningów, zaprezentowała wysoką formę. Edyta w rundzie finałowej, jako jedyna zdołała pokonać wszystkie cztery problemy wspinaczkowe w pierwszej próbie, tym samym deklasując pozostałe zawodniczki. Drugie miejsce wywalczyła Monika Prokopiuk z Skarpy Lubin – ukończone dwa problemy, trzecia zaś była Sylwia Buczek z MKS Tarnovia.
Jak sama zwyciężczyni przyznała po zawodach: „Problemy były łatwe, niestety poziom sportowy dziewczyn nie był zbyt wysoki, z pewnością zabrakło dwóch mocnych zawodniczek, Agaty Wiśniewskiej z Torunia i obecnie kontuzjowanej Kingi Ociepki z Krakowa. Zmagania z ich udziałem, na pewno były by bardzie zacięte.” – podsumowała Ropek.
W rywalizacji mężczyzn, po raz trzeci z rzędu w Zakopiańskiej imprezie, zwyciężył Piotr Bunsch (MKS Tarnovia), drugie miejsce zajął Jakub Jodłowski z UKA Warszawa, trzeci był Konrad Ociepka z KS Korona Kraków.
Edyta Ropek już w najbliższy weekend rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu startowego. W pierwszym cyklu, pod okiem swojego trenera Sebastiana Dembickiego, zrealizuje trening wysokogórski w górach Słowenii.
Edyta Ropek, Sylwia Buczek i Piotr Bunsch to stypendyści sportowi Prezydenta Miasta Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne