TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Wychowanek Unii w kadrze Mike’a Taylora

Wychowanek Unii w kadrze Mike’a Taylora

Wychowanek Unii w kadrze Mike’a Taylora

Trener Mike Taylor ogłosił szeroki skład koszykarskiej reprezentacji Polski na czekające naszą kadrę mecze kwalifikacyjne Mistrzostw Świata (28 czerwca Polska zagra w Ergo Arenie z Litwą, 1 lipca naszych reprezentantów czeka wyjazdowy mecz z Kosowem). W gronie dwudziestu czterech wybrańców amerykańskiego szkoleniowca znalazł się wychowanek tarnowskiej Unii, Jakub Schenk.

Ten niespełna dwudziestoczteroletni rozgrywający jest wychowankiem trenera Jarosława Mosio. Barw Unii bronił do sezonu 2009/10. Z Tarnowa trafił do Trefla Sopot, gdzie grał w drużynach młodzieżowych i w drugoligowej drużynie rezerw. Od sezonu 2012/13 występował w Rosie Radom – grając w Tauron Basket Lidze, pierwszej oraz drugiej lidze - w roku 2016 zdobywając z tym klubem wicemistrzostwo Polski.

Ostatnie dwa sezony spędził natomiast w występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej Polpharmie Starogard Gdański. W zakończonych niedawno rozgrywkach Energa Basket Ligi, Jakub Schenk zagrał w 31 meczach, zdobywając w nich 275 pkt. Łącznie podczas pięciu sezonów na ekstraklasowych boiskach rozegrał 91 spotkań i zdobył 504 punkty.

Jakub Schenk ma w swoim dorobku także występy w reprezentacjach Polski do lat 18 i 20; w obu kategoriach wiekowych reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy. W roku 2014 zdobył ponadto z zespołem z Radomia tytuł mistrza Polski juniorów starszych, a w finałowym turnieju uznany został najlepszym rozgrywającym.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne