TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ZAPISY

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ZAPISY

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” ZAPISY

Rozpoczęły się zapisy do osiemnastej już edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. To właśnie od udziału w nim kariery zaczynali Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński. Zgłoszenia do tegorocznego turnieju przyjmowane będą do końca września.

Jak co roku, dziewczęta i chłopcy uczestniczący w turnieju, podzieleni będą na trzy grupy wiekowe: U-8, U-10 i U-12. Podobnie jak w poprzednich latach, w zawodach rywalizować mogą zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów czy też organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. W tym roku, po raz pierwszy do rywalizacji przystąpić mogą również kluby sportowe.

Drużyna ośmiolatków musi liczyć przynajmniej pięciu zawodników, w pozostałych kategoriach wiekowych zgłoszonych musi być minimum sześciu graczy. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września, a dokonywać ich można na formularzu dostępnym w internecie pod adresem www.zpodworkanastadion.pl. Tam też znaleźć można szczegółowe informacje o turnieju.

Pierwsze mecze rozegrane zostaną już w październiku. Zespoły, które przebrną przez eliminacje miejskie i gminne, powalczą o tytuł mistrzów województwa. Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą do Warszawy na finał ogólnopolski, w którym rywalizować będą o występ na stadionie PGE Narodowym. Nagrodą główną dla zwycięzców będzie możliwość obejrzenia meczu kadry Adama Nawałki i osobistego spotkania z reprezentantami Polski.

W tym miejscu przypomnieć trzeba, że w poprzedniej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 18 w Tarnowie. W turnieju chłopców do lat 12 zajęła ona dziewiąte miejsce w Polsce, w finale przegrywając zaledwie jeden mecz.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne