TARNÓW / Sport / Aktualności sportowe / Zapraszamy na Tarnovia Open: Otwarte Zawody Wspinaczkowe

Zapraszamy na Tarnovia Open: Otwarte Zawody Wspinaczkowe

Nieuchronnie zbliża się koniec ferii zimowych, które kilkadziesiąt młodych osób spędza na ścianie wspinaczkowej MKS Tarnovia. Tradycyjne podsumowanie przybierze formę otwartych zawodów wspinaczkowych rozegranych pod nazwą Tarnovia Open.

Dla wszystkich chętnych – niezależnie od wieku, płci i umiejętności – czekać będą dwie wspinaczkowe konkurencje. Po pierwsze zawody w boulderingu, które zostaną rozegrane w środę (22 lutego) od godziny 13.00 do 16.00, a także wieczorem pomiędzy 18.30 i 21.00. Startujący będą mięli do pokonania co najmniej 12 krótkich dróg wspinaczkowych (tzw. problemów) przygotowanych przez Tomka Oleksego – posiadającego międzynarodową licencję konstruktora, uprawniającą do układania dróg na zawodach pucharu świata.

Druga konkurencja – wspinanie na czas – rozpocznie się w piątek (24 lutgo) o godzinie 13.00, a zakończy o 16.00. Formuła zmagań jest oczywiście prosta: wygrywa najszybszy zawodnik na wyznaczonej drodze.

Zawody odbędą się na ścianie wspinaczkowej MKS Tarnovia przy ul. Bandrowskiego 6 (wejście od strony dworca PKP). Więcej informacji na stronie: www.tarnovia.org.

Partnerami zawodów są: miasto Tarnów, Azoty Tarnów oraz Koncept Oleksy.

Znaczniki

Archiwalne