TARNÓW / Sport / Zaplanuj wakacje w mieście!

Lato w Mieście – Bezpieczne Wakacje Tarnów 2016”

TOP_1128

O tym, że wakacje spędzone w mieście nie muszą być nudne, będzie można przekonać się już od najbliższego poniedziałku 27 czerwca. To właśnie wtedy rusza kolejna edycja miejskiego programu „Lato w mieście – bezpieczne wakacje 2016”. W kalendarzu imprez jest szereg atrakcji, zarówno dla tych lubiących gry zespołowe, jak i zajęcia indywidualne. W tym roku na realizację programu miasto przeznaczy 419 tys. złotych. To niemal 70 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

W kalendarzu imprez znalazły się liczne turnieje, olimpiady, różnego rodzaju zawody, a także półkolonie. Tradycyjnie będzie też można skorzystać z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Uczniowie tarnowskich szkół będą mogli w każdy wtorek wakacji skorzystać z letnich basenów za symboliczną złotówkę. Wystarczy, że przy zakupie biletu okażą ważną legitymację szkolną. Taka sama opłata będzie pobierana również na basenach krytych w wyznaczonych dniach. W przypadku Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego będą to poniedziałki i czwartki od g. 13-18. W środy i piątki (o tej samej porze) można z kolei skorzystać z oferty Miejskiego Domu Sportu przy ul. Traugutta.

Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również kartingu, wspinaczki, karate, kung-fu i boksu. Będzie również okazja, by pograć w piłkę nożną, tenisa stołowego i ziemnego, piłkę ręczną i siatkową, a także w koszykówkę. Organizatorzy pomyśleli także o wielbicielach logicznych rozgrywek. Z myślą o nich przygotowano turnieje szachowe i brydżowe.

Tradycyjnie propozycje na wakacje przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. – Tegoroczna oferta jest wyjątkowo bogata i różnorodna – to nie tylko lektury, to także świetna zabawa, przepleciona śpiewem, pląsem i zajęciami manualnymi – zapowiada Katarzyna Sikora z miejskiej biblioteki. Podczas bezpłatnych zajęć będzie można rozwijać zainteresowania artystyczne i literackie, wpaść z wizytą do chińskiego smoka, poznać smaki, zapachy, rekwizyty i dźwięki charakterystyczne dla wielu miejsc naszej planety, nauczyć się malarskiego decoupage’u i techniki origami. Będzie okazja, by wziąć udział w korowodzie i zabawach z MegaKsiążką na deptaku przy ul. Wałowej, wykonać klasyczne japońskie laleczki hina-ningyō, grać w stare i nowe gry planszowe, wysłuchać bajek i opowieści, spotkać się z rówieśnikami. Zostanie również przeprowadzony plebiscyt na najaktywniejszego czytelnika Działu Książki Obcojęzycznej. Przez cały lipiec będzie można oglądać kolekcję wartościowych literacko i artystycznie książek dla dzieci, które nagrodzono w konkursie „Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY” (Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4).

Ciekawy cykl zajęć oferuje także Biblioteka Pedagogiczna. W lipcu zaplanowano międzynarodowe spotkania, podczas których uczestnicy poznają ciekawostki o Francji, Grecji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz o Azji i Afryce.

Ponadto w tarnowskim amfiteatrze będzie można wziąć udział w bezpłatnym cyklu turniejów szachowo-brydżowych. Zajęcia odbywać się będą w wyznaczone dni. Szczegółowe informacje dostępne tutaj.

Szczegółowy kalendarz zajęć:

 

(ww)