Panoramy Tarnowa

Aktualności TCI

73 lata temu bohaterowie z Wał-Rudy ocalili Londyn

73 lata temu na terenie niewielkiej podtarnowskiej wsi miały miejsce dramatyczne wydarzenia Akcji „III MOST”, które zmieniły losy II wojny światowej.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Region tarnowski rajem dla wędkarzy

Dla jednych siedzenie z wędką nad wodą to dziwactwo, dla innych znakomity relaks, jeszcze dla innych poważny sport. A ponieważ akweny w regionie tarnowskim przez wielu fachowców uznawane są za świetne miejsca do połowów, więc nic dziwnego, iż w okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego zarejestrowanych jest blisko sześć tysięcy członków, a do tego doliczyć trzeba jeszcze co najmniej klika setek „wędkarskich turystów”, którzy przyjeżdżają po „taaaką rybę” nawet z odległych województw.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Gumniska od 26 czerwca, co najmniej do końca roku

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym. Kolejarze obiecują zakończyć prace do końca 2017 roku. 


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Dwie atrakcje turystyczne Małopolski zamknięte. Będą remontowane

U progu sezonu turystycznego zamknięto zagrodę malarki Felicji Curyłowej w Zalipiu i Dwór w Dołędze. Te oddziały tarnowskiego Muzeum Okręgowego idą do remontu, który potrwa aż do końca przyszłego roku. Do tego czasu placówki zostaną odświeżone, ale też poszerzą swoją ofertę.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI