TARNÓW / Turystyka / Aktualności TCI

Aktualności TCI

Chór Puellae Orantes najlepszy wśród chórów młodzieżowych i uniwersyteckich

Dziewczęcy Chór Katedralny z Tarnowa wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Leonardo da Vinci we Florencji. Puellae Orantes zdobyły też złoty dyplom w kategorii muzyki sakralnej i srebrny z popu, folku i jazzu.

Chór Katedralny znalazł się też w ścisłej czołówce walcząc o nagrodę Grand Prix, ale tę akurat wygrał chór z Filipin. – Po tych przesłuchaniach podszedł do nas australijski kompozytor – mówi Aleksandra Topor, dyrektor artystyczny chóru. – David Slater był jednym z jurorów. Zaproponował nam współpracę. Powiedział, że jest absolutnie zauroczony brzmieniem chóru i bardzo chciałby, żebyśmy wykonywali jego utwory. Drugim wyjątkowym zaproszeniem była propozycja węgierskiego dyrygenta Denesa Szabo, który jest dyrektorem Chóralnego Instytutu Cantemus – dodaje.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Tarnów: Filipiński Ogród Party, czyli #Urodziny502

Filipini będą świętować 502. urodziny swojego założyciela św. Filipa Neri. Tym razem w sobotę, 22 lipca odbędą się w klasztornym ogrodzie, a będzie to Filipiński Ogród Party, czyli #Urodziny502. – Szczególnie zapraszamy dzieci z ich opiekunami, rodzicami, dziadkami – mówi ks. Mateusz Kiwior, filipin, koordynator akcji.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Kolejny „Rodzinny rajd rowerowy” już w sobotę w Zakliczynie

W najbliższą sobotę z przyklasztornego parkingu w Zakliczynie wystartuje kolejny „Rodzinny rajd rowerowy”. Ta wakacyjna propozycja Województwa Małopolskiego cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Małopolan, a kolejne wydarzenia przyciągają coraz większe rzesze miłośników dwóch kółek z całego regionu. Dobra zabawa i wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin gwarantowane. Na realizację tegorocznego przedsięwzięcia samorząd województwa małopolskiego przeznaczył aż 300 tys. zł.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Tarnów: Każdy nagrobek w tym miejscu to wyjątkowa historia

Odkrywamy część ludzkiej historii – mówią uczniowie i studenci, którzy porządkują nagrobki na Cmentarzu Żydowskim w Tarnowie. Jak mówią, dzięki tej pracy odkrywają to, co zostało już dawno zapomniane.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

"Praktyczne warsztaty oceny wina dla małopolskich winiarzy".

"W 2017 roku Tarnowska Organizacja Turystyczna realizuje 1 projekt w 
ramach środków KSOW. Projekt nosi tytuł "Praktyczne warsztaty oceny wina 
dla małopolskich winiarzy" i jest skierowany do środowiska rolników 
właścicieli winnic.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Udręki podróży

Urozmaiceniem radości wakacyjnych bywają kłopoty związane z niższą jakością usług, które klient w dobrej wierze zakupił. Co wtedy? Część macha na to ręką, nie chcąc psuć sobie dobrego humoru urlopowego, inni składają reklamację, a kolejni po otrzymaniu uzasadnienia, że wszystko było w porządku, oddają sprawy do sądu. O ile popularne staje się kupowanie ubezpieczeń turystycznych, o tyle polisy ochrony prawnej, które zapewniają, że ktoś w imieniu klienta zajmie się dochodzeniem zadośćuczynienia – nie są tak popularne. To kolejne pole, które starają się wypełnić firmy korzystające z rozwoju turystyki.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Gratka dla miłośników broni

Najbliższa sobota zapowiada się bardzo interesująco dla tarnowskich miłośników broni i to zarówno tej współczesnej, jak i historycznej. Na terenach strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ul. Krzyskiej 17 odbędzie się bowiem III Tarnowski Piknik Strzelecki. W czasie jego trwania będzie można m.in. postrzelać z legendarnego AK 47 czy zobaczyć pistolet Parabellum P08.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Pascal Thomas Photographe

Fotorelacja z Tarnowa wykonana przez blogera z Francji.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Jeden weekendowy bilet PolRegio i PKP Intercity tylko w kasach

Są pierwsze wymierne skutki prac nad „Wspólnym Biletem”. PolRegio i PKP Intercity przygotowały wspólną weekendową ofertę. Nowy bilet Razem w Polskę umożliwia odbycie nieograniczonej liczby weekendowych podróży pociągami obu przewoźników.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Stałe miejsce dla Panoramy Siedmiogrodzkiej

Od dziś (17 lipca) w galerii „Panorama” na dworcu kolejowym w Tarnowie prezentowane będą wszystkie znajdujące się w zbiorach tarnowskiego Muzeum Okręgowego fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 18.00. Będzie to także okazja do pokazania zakupionego w ostatnich tygodniach, kolejnego fragmentu działa Jana Styki „Atak węgierskich huzarów z pułku Vilmosa i Koburga". 


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI