TARNÓW / Turystyka / Aktualności TCI

Aktualności TCI

Warsztaty Branżowe z Touroperatorami z Ukrainy

Warsztaty Branżowe z Touroperatorami  z Ukrainy realizowanych w ramach projektu: "Promocja oferty gospodarczej branż przemysłu czasu wolnego oraz wsparcie małopolskich MŚP w ekspansji na rynki zewnętrzne” finansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego 


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Stulecie tarnowskiej rezolucji niepodległościowej

17 stycznia 1918 roku Rada Miasta Tarnowa jako „reprezentacya jednego z większych miast polskich” jednomyślnie podjęła rezolucję, w której domagała się m.in. powstania niepodległego państwa polskiego w granicach przedrozbiorowych, powiększonych o Śląsk Cieszyński. 


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Małopolska czeka na Daleki Wschód

W ubiegłym roku nasz region odwiedziło blisko 16 mln osób. Zostawili tu 13,5 mld złotych. Wyjechali zadowoleni i chcą wrócić.

– Zastanawiam się, kiedy przyjdzie taki moment, gdy ruch turystyczny w Małopolsce zmaleje. Stale rosnąca liczba odwiedzających nasz region cieszy, ale przecież są granice tego wzrostu – mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny za turystykę w zarządzie województwa…


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Grekokatolicy będą mogli się modlić w kościele akademickim

Grekokatolicy będą mogli się modlić w kościele akademickim św. Józefa przy ul. Dwernickiego 1 w Tarnowie. W niedzielę będą tam odprawiane Msze św. w języku ukraińskim i w obrządku greckokatolickim.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Zobacz przedwojenny Tarnów na unikatowych zdjęciach Jana Pazdro

Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”, prowadzące Tarnowsko-Galicyjską Bibliotekę Cyfrową, m.in. dzięki dofinansowaniu z budżetu Tarnowa i prowadzonej przez Stowarzyszenie digitalizacji, znacznie zwiększyło zasób obiektów dostępnych w cyfrowej formie.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Koniec zdzierania?! Przy zakupie lotów i pobytów w hotelach nie będzie doliczana opłata za płatność kartą

W życie wchodzą nowe przepisy, w myśl których nie będziemy obciążani dodatkowymi kosztami przy płaceniu za bilety lotnicze albo rozliczaniu rezerwacji hotelowych. Słyszeliście o unijnej dyrektywie PSD II? Ten akt prawny, uchwalony w 2015 (wszedł w życie w styczniu 2016, państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego miały czas na jego implementację do 13 stycznia 2018) reguluje m.in. kwestie związane z usługami płatniczymi w Internecie. Oprócz wprowadzenia zabezpieczeń tych płatności, jak czytamy w branżowych serwisach…


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Zimowy Zestaw na chłodniejsze dni

Do końca zimy w sprzedaży "Zimowy Zestaw" („ciepło z Tarnowa” i czapka przyda się każdemu zmarzluchowi) w promocyjnej cenie 19,50 zł.

Zapraszamy do siedziby TCI, Rynek 7, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 do 18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 9:00 do 17:00.

Zapraszamy!


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Pierwsze buty z biletem na komunikację miejską. Takiej współpracy adidasa jeszcze nie było

Berliński ZTM w duecie z adidas Originals zaprezentowali pierwsze na świecie buty z biletem na komunikację miejską. Limitowana seria trafi do sprzedaży 16 stycznia. Właśnie poznaliśmy szczegóły projektu.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Ankieta dotycząca zapotrzebowania na ofertę turystyczną Gminy Pleśna

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej zapotrzebowania  na ofertę turystyczną Gminy Pleśna. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane przez Urząd Gminy Pleśna przy wyborze zadań oraz opracowywaniu wniosków o dofinansowanie dotyczących rozwoju oferty turystycznej w Gminie Pleśna.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI

Województwo tarnowsko-sądeckie szansą na wyjście z impasu?

Powstanie województwa tarnowsko-sądeckiego mogłoby wzmocnić pozycję Tarnowa. To jeden z wniosków spotkania pod hasłem „Czy Tarnów musi się kurczyć” zorganizowanego przez Izbę Przemysłowo-Handlową.


Tarnowskie Centrum Informacji - AKTUALNOŚCI