Miasto

 

 

Galeria - Miasto 2018

Biznes

Aktualności biznesowe

94 uczestników, 3 dni szkoleń i warsztatów, 10 bloków tematycznych - to liczby podsumowujące pierwszą edycję projektu edukacyjnego "Tarnów e-Biznes TRIP".

Gospodarka oparta na stabilnych, dobrze płatnych miejscach pracy, wykorzystująca nowoczesne technologie to najważniejszy element przyszłości Tarnowa.
Ostatnie lata intensywnej pracy Urzędu Miasta Tarnowa to przede wszystkim współpraca z przedsiębiorcami oraz promocja gospodarcza oferty inwestycyjnej miasta i Aglomeracji Tarnowskiej.

Ponad 40 tysięcy pracujących Małopolan może do 2023 r. skorzystać z bonów na szkolenia ogólne oraz zawodowe w ramach projektu "Kierunek Kariera".

 

Kultura

Aktualności kulturalne

W sobotę, 27 października o godz. 13.30, w filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Anny Domin „Akwarela”. Wystawa organizowana w cyklu „Pasje naszych czytelników” czynna będzie w bibliotece przy ul. Krzyskiej 116 do końca listopada.

W ramach październikowego Salonu Poezji, w niedzielę, 28 października o godz. 11 na Scenie Underground tarnowskiego teatru zaprezentowane zostaną wiersze poetów walczącej Warszawy: Tadeusza Gajcego i Zdzisława Stroińskiego.

Od dzisiaj do środy 31 października, w Tarnowskim Centrum Kultury prezentowane są dwie wystawy: „Radioodbiorniki i radiostacje” oraz „Wolność i poeci”. Obie ekspozycje zorganizowane są z okazji obchodów setnej rocznicy niepodległości – Tarnów Pierwsze Niepodległe.

Przed nami SCENA OTWARTA - święto polskiej i światowej sztuki tańca współczesnego. Gromadzi uznane, nowatorskie zespoły oraz artystów doświadczonych i debiutujących. Popularyzuje dokonania teatru tańca i zwraca uwagę na niezwykłe środowisko twórców sztuki tańca. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, współuczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w mistrzowskich konsultacjach.

W atmosferze święta Wszystkich Świętych, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów robi wyjątkowe wrażenie. Zainicjowane przed laty przez Wojtka Klicha Zaduszki Dżemowe, są jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie, są niezwykłym "spotkaniem" z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami. W tym roku zapraszamy na jubileuszową, 25. edycję imprezy (2 i 3 listopada).

 

Galeria - Kultura 2018

Sport

Aktualności sportowe

Tarnowscy sędziowie Andrzej Chrzan i Michał Janas zostali nominowani przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej do prowadzenia odbywającego się w Kosowie turnieju IHF Trophy – European Zone.

Trzy mecze i trzy zwycięstwa – trudno o lepszy bilans od tego osiągniętego podczas minionego weekendu przez siatkarki, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Tarnów.

Nie zwalniają tempa drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W sobotnim meczu trzeciej kolejki pokonały na wyjeździe 86-69 (21-10, 22-9, 23-24, 20-26) Ikara Niepołomice i zajmują drugie miejsce w tabeli, jedynie gorszą różnicą „małych” punktów ustępując pola liderowi, AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków.

Sto dwadzieścia zawodniczek i zawodników z pięćdziesięciu przedszkoli i szkół stanęło na starcie Otwartych Kartingowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w niedzielę w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów. Rywalizacja w zawodach toczyła się w trzech kategoriach wiekowych, a mistrzowskie tytuły wywalczyli Izabela Bułka, Krzysztof Gardziel oraz Adrian Dziurdzia.

 

Galeria - Sport 2018

Edukacja

Aktualności

Obchody Święta Edukacji Narodowej w tarnowskim Zespole Szkół Technicznych miały w tym roku szczególny charakter. Dyrektorzy: ZST – Krzysztof Kołaciński i Tauronu Dystrybucja S.A. O/Tarnów – Jacek Duniec, w obecności pełnomocnika prezydenta Tarnowa ds. edukacji, Bogumiły Porębskiej, podpisali umowę o wszechstronnej współpracy szkoły i przedsiębiorstwa.

Ponad dwieście osób uczestniczyło w Integracyjnym Złazie „Śladami Ignacego Jana Paderewskiego”, który odbył się w środę na trasie Tarnów – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Organizatorami imprezy były: Koło PTTK nr 23 „Włóczykije” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Tarnowie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, a rolę komandora złazu pełniła Bogumiła Moskal.

Dzisiaj w tarnowskiej restauracji „Włóczykij” na Wielkich Schodach odbędą się warsztaty „Sukces TO JA”, które pomogły wielu kobietom, uwierzyć w siebie – zawodowo, ale również prywatnie. Początek warsztatów o godz. 18.

Dwa z czterech wydawanych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie czasopism osiągnęły pierwszy, duży sukces. „Science, Technology and Innovation” oraz „Health Promotion and Physical Activity” zdobyły punkty w prestiżowym systemie Index Copernicus Value (ICV). Na podkreślenie zasługuje fakt, że stało się to ledwie kilka miesięcy po ich założeniu oraz to, że liczba przyznanych punktów osiągnęła niemal maksymalny możliwy poziom.

 

Galeria - Edukacja i Nauka 2018