Biznes

Aktualności biznesowe

Do udziału w projekcie stażowo-szkoleniowym zachęca Spółdzielnia Socjalna Serwis. Mogą wziąć w nim udział osoby niepełnosprawne między 15. a 29. rokiem życia, pozostające bez zatrudnienia i zamieszkujące teren Małopolski. Rekrutacja będzie prowadzona od 6 do 10 stycznia.

Do udziału w programie aktywizacji zawodowej zachęcają koordynatorzy projektu Zawodowy Kompas. W projekcie mogą uczestniczyć mieszkańcy Małopolski, znajdujący się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Do tej grupy należą: niepełnosprawni, osoby zamieszkujące tereny wiejskie, a także rodzice, którzy chcą powrócić do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem.

Projekt stażowo-szkoleniowy „Aktywni i młodzi na rynku pracy” to propozycja dla osób między 15. a 29. rokiem życia, pozostających bez pracy. Europejski projekt pozwoli im wziąć udział w płatnych stażach zawodowych, a także otrzymać wsparcie specjalistów i uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach zawodowych.

 

Galeria - Biznes 2016

Kultura

Aktualności kulturalne

Już jutro, 25 stycznia, w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wykład dr Moniki Rydiger  „Sztuka a Holokaust”. Prelekcja związana jest obchodzonym 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Początek spotkania o godz. 17. 

Można jeszcze kupić bilety na spektakl „Akademia Pana Kleksa” w wykonaniu artystów Teatru Maska z Rzeszowa.  Przygody dziecięcego bohatera będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce 5 lutego o godz. 15:00.  

Już w najbliższy piątek, 20 stycznia, będziemy mogli wyruszyć w podróż w czasie do lat 60 - tych. Stanie się tak za sprawą wystawy „I w Tarnowie fruwały marynary – czyli od big beatu do rapu”, która odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. 

Można już odbierać bezpłatne wejściówki na recital śpiewaczki Klaudii Korzeniewskiej, który odbędzie się w sobotę, 21 stycznia.  Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć utwory o miłości i nienawiści. Początek o godz. 18:00.

Tarnowski aktor pokieruje sceną „Solskiego” od czerwca, ma on zastąpić obecnego dyrektora Jakuba   Porcari, który swoja funkcję pełnił od 2014 roku. O zmianach mówiło się już od jakiegoś czasu, teraz znamy nazwisko kandydata.

 

Sport

Aktualności sportowe

Juniorzy starsi MKS Pałac Młodzieży awansowali do 1/16 finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Podopieczni duetu trenerskiego Bartosza i Józefa Bommersbachów pokonali w dwumeczu zespół SKS Kusy Kraków. 

Polski Związek Bokserski ogłosił powołania do kadry narodowej poszczególnych grup wiekowych. Wśród reprezentantów znaleźli się Damian Kiwior, zawodnik Tigera Tarnów, Kinga Misiaszek, również zawodniczka Tigera oraz Klaudia Fitrzyk z Global Boxing. 

Dwa medale w turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy w karate zdobyły zawodniczki Tarnowskiego Klubu Sportowego - Kyokushin Karate. Zawody rozegrano w Końskich (woj. świętokrzyskie). 

Emilia Nizio, zawodniczka ACT Sport, wywalczyła halowe mistrzostwo Małopolski w tenisie w kategorii wiekowej do 12 lat. To drugie w przeciągu kilku dni zwycięstwo dziewięciolatki. Wcześniej uczennica Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie stanęła na najwyższym stopniu podium w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym odbywającym się w Bytomiu. 

12 zespołów przez dwa dni (14-15 stycznia) rywalizować będzie w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18. Podczas zawodów w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) nie zabraknie tarnowianek – zawodniczek MKS Tarnovia. 

 

Galeria - Sport 2017

Edukacja

Aktualności

Międzypokoleniowe spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie. W ramach „Lekcji z Mistrzem” uczniowie mogli podyskutować z absolwentami ZST, a także poznać dalsze losy zaproszonych gości po tym, jak opuścili szkolne mury przy ul. Kwiatkowskiego.

Świąteczny nastrój będzie można poczuć podczas koncertów w trzech tarnowskich kościołach – w katedrze, kościele księży Filipinów, a także w kościele Dobrego Pasterza. Koncerty „Pierwsza kolęda” to propozycja Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Występy zaplanowano 22, 23 i 25 stycznia.

Kilkadziesiąt modeli, diablice, anioły, mroczne femme fatale, rockowe księżniczki i damy w zwiewnych tiulach, można było podziwiać dzisiaj (18 stycznia) podczas pokazu fryzur, który po raz 18. odbył się w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji były „Mroczne damy, świetliste anioły”.

Jak wygląda studiowanie w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej, będą mogli przekonać się uczniowie szkół średnich, którzy przyjdą do siedziby uczelni 26 i 27 stycznia. Oprócz udziału w bezpłatnych wykładach będzie okazja, by poznać oferowane kierunki studiów, a także zasady rekrutacji.