Biznes

Aktualności biznesowe

AI – artificial intelligence, to chyba najczęściej powtarzany zwrot w podczas tegorocznych targów CEBIT, które odbyły się w minionym tygodniu w Hannoverze. Sztuczna inteligencja, o której mowa, dominuje we współczesnym postrzeganiu życia, produkcji i usług. Ogólnoświatowe trendy, innowacyjna atmosfera oraz dostęp do unikalnych technologii zdominowały czwarty wyjazd targowy dla firm MŚP z Małopolski!

Chcesz założyć własną firmę z pomocą środków unijnych – to szkolenie jest dla ciebie! Zapraszamy 20 czerwca do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Trwa nabór projektów, które mogą być dofinansowane w ramach działania 4.2. Eko–Przedsiębiorstwa w ramach RPO Województwa Małopolskiego, organizowanego przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

 

Kultura

Aktualności kulturalne

w dniach 17-18 czerwca 2018 r. Muzeum Armii Krajowej odwiedzi Tarnów. Na Rynku stanie mobilna wystawa prezentująca pamiątki i dokumenty dotyczące Akcji „Burza” przeprowadzonej w 1944 roku przez żołnierzy AK.

W najbliższy wtorek (5 czerwca) zapraszamy do Galerii Aniołowo na wernisaż wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II pt. „Szepty natury”. Ekspozycja jest zbiorem prac malarskich, wyrobów rękodzielniczych, niepowtarzalnie zdobionych przedmiotów użytkowych i biżuterii, które przepełnione są bogactwem form, faktur, kolorów i technik plastycznych.

Już za kilka dni będziemy obchodzić Święto Miasta Tarnowa. Wśród atrakcji znalazły się plenerowe koncerty oraz spektakl muzyczny. Serdecznie zapraszamy do Amfiteatru oraz na Rynek.

We wszystkie czwartki lipca rozbrzmiewać będą niezapomniane złote przeboje lat '60 i ‘70 XX wieku. Wystąpi między innymi zespół ABBA SHOW, MUSIC WAY i BONEY M COVER SHOW. Trzeci lipcowy wieczór będzie okazją do prywatki pod rozgwieżdżonym niebem. Koncerty odbędą się 5, 12, 19, 26 lipca o godz. 20.30 na tarasie Centrum Sztuki Mościce.

Przed nami ostatnia premiera w sezonie pod hasłem „Kobiety o kobietach”. „Heroiny” to tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu reżyserki Agaty Biziuk, napisanego specjalnie dla tarnowskiej sceny z okazji 100 rocznicy nadania kobietom praw wyborczych w Polsce.

 

Galeria - Kultura 2018

Sport

Aktualności sportowe

W niedzielę na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Tarnowa w lekkiej atletyce – Małopolski Mityng Lekkoatletyczny „I ty możesz zostać Mistrzem”. Udział w zawodach odbywających się pod patronatem prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, wzięło około dwustu zawodniczek i zawodników z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Piłkarzom tarnowskiej Unii nie udało się utrzymać w trzeciej lidze i w przyszłym sezonie występować będą we wschodniej grupie czwartej ligi. Po wysokiej porażce w pierwszym meczu barażowym szanse na grę w przyszłym sezonie w trzeciej lidze praktycznie straciły także zawodniczki drugiej drużyny Tarnovii.

Prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych Mistrzostwach Polski młodzików. W finałowym pojedynku rozgrywanego w Kielcach turnieju Final Four, tarnowianie przegrali z Pogonią 1945 Zabrze.

W drugiej kolejce rundy rewanżowej żużlowej PGE Ekstraligi, Grupa Azoty Unia Tarnów zmierzyła się w wyjazdowym pojedynku z MRGARDEN GKM Grudziądz. Tarnowianie przegrali to spotkanie 38-52, nie udało im się więc zdobyć choćby punktu bonusowego (w Tarnowie było 49-41 dla gospodarzy).

 

Galeria - Sport 2018

Edukacja

Aktualności

W piątek stadion żużlowy w Mościcach zamienił  się w czytelnię, z której skorzystało ponad 400 uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie. W ten sposób szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Jak nie czytam, jak czytam.

Dni Techniki, czyli sesja popularnonaukowa poświęcona tematyce zaawansowanych i dynamicznie rozwijających się przemian technologicznych (Przemysł / Industry 4.0), odbyła się w dniach 24-25 maja w ZST. Dziś przyszedł czas na jej podsumowanie.

W sobotę 9 czerwca na obiektach Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie-Mościcach przy ul. Zbylitowskiej 7 odbędzie się szesnasty już Szkolny Piknik Rodzinny, organizowany przez dyrekcję i nauczycieli szkoły, Radę Rodziców oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej w Tarnowie.

Ekipa tarnowskiego Gimnazjum nr 10 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 zwyciężyła w organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie, IV Turnieju Koszykówki im. Jerzego Sokoły o Puchar Dyrektora ZSEO w Tarnowie.

 

Galeria - Edukacja i Nauka 2018