Miasto

 

 

Biznes

Aktualności biznesowe

Spotkanie dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania przez przedsiębiorców i organizacje pożytku publicznego zaplanowano 7 czerwca w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie. Rozpoczęcie o godz. 12, wstęp wolny.

75 przedsiębiorców z Małopolski wzięło udział w pięciu warsztatach specjalnie przygotowanych w ramach projektu „Business Boost for Małopolska”, realizowanego przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa oraz Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Na odwiedzających XXIV Targi Pracy, zorganizowane tym razem w hali przy ul. Krupniczej, czekało w tym roku 1600 ofert pracy. Poszukiwano pracowników z różnych branż, m.in.: budowlanej, transportowej, gastronomicznej, ale też informatycznej czy mechatronicznej. Wystawcy często przyznawali, że z roku na rok coraz trudniej o znalezienie wykwalifikowanych fachowców.

 

Galeria - Biznes 2017

Kultura

Aktualności kulturalne

Już w najbliższy piątek, 2 czerwca, w krakowskim hotelu Logos odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa pięciu tarnowskich artystów pt. "Wenecja, Mimesis - Szukając tchnienia". Na ekspozycji poplenerowej zobaczymy efekt pracy twórców, którzy wrócili z Wenecji z głowami pełnymi inspiracji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Chopin, Niewiadomski, Walek-Walewski i inni w wykonaniu Chóru Polskiego Radia usłyszymy już w najbliższą środę, 31 maja, w Centrum Sztuki Mościce. Koncert Chóru Polskiego Radia pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego z udziałem białego głosu - Malwiny Paszek rozpocznie się o godz. 19:00.

Twórczość Wojciecha Młynarskiego będzie motywem przewodnim koncertu w Centrum Sztuki Mościce zaplanowanego na najbliższy wtorek 30 maja. Muzyczne wspomnienie nieżyjącego artysty w wykonaniu aktorów Teatru Ateneum w spektaklu „Róbmy swoje” rozpocznie się o godz. 19:00. 

Kolejna odsłona talentu wychowanków Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock już 1 czerwca.  Młodzi muzycy swoje umiejętności sprawdzą w praktyce w piwnicach TCK. Występy przed publicznością rozpoczną się o godz. 19:00. Dla niektórych uczniów będzie to życiowy debiut na scenie.

Miłośników dobrego humoru nie może zabraknąć w najbliższą sobotę, 13 maja, w Piwnicach TCK gdzie odbędzie się kolejny wieczór stand-upów. Tym razem na scenie wystąpi Tomasz Biskup i Tomasz Giefert, a gospodarzem wieczoru będzie Wojtek Pięta. Początek żartów o godz. 20:00.

 

Galeria - Kultura 2017

Sport

Aktualności sportowe

Za nami druga runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Bydgoszczy kartingowcy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2017. W zawodach startowali również członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów – Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Adam Micał i Franciszek Liszka. Ostatni z nich zajął drugie miejsce na podium w kategorii Baby Rok.

Chcesz sprawdzić swoją wydolność? Przyjdź na stadion lekkoatletyczny przy ul. Traugutta 30 maja, gdzie każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wykonać test Coopera. Początek o godz. 13.

Tarnów już po raz kolejny weźmie udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Między 26. maja a 1. czerwca odbędzie się szereg imprez sportowych.

Niemal 300 osób stawiło się na starcie XIII Biegu Sanguszków, które rozegrano w ostatni weekend w parku na Gumniskach. Dominowali biegacze – 252 uczestników, w zawodach wzięli udział również „kijkarze” Nordic Walking – 41 osób. Zwycięzcą w biegu głównym w kategorii mężczyzn został Grzegorz Czyż, a w kategorii kobiet Magdalena Łątczak.

 

Galeria - Sport 2017

Edukacja

Aktualności

Blisko 280 uczniów, głównie gimnazjalistów, weźmie udział w Rajdzie Sanguszków, który zaplanowano 1 czerwca. Piechurzy wyruszą o godz. 8. spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej i będą mieli do pokonania 9-kilometrową trasę. Zwieńczeniem imprezy będzie grill i potańcówka w Parku Sanguszków.

Liceum od kuchni? To propozycja IV Liceum Ogólnokształcącego, które w najbliższą środę, 31 maja, organizuje dzień otwarty szkoły. Jak zapowiadają organizatorzy, wydarzenie utrzymane będzie w konwencji… filmowej.

Uczniowie z klasy 3B Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie zajęli drugie miejsce w województwie i 12. pozycję w kraju w międzynarodowym konkursie „Matematyka Bez Granic”. W konkursie rywalizowało 281 klas gimnazjalnych ze 136 polskich szkół.

Kto został mistrzem słowa w tegorocznej edycji Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich? Okazuje się, że najlepsi mówcy to uczniowie, którzy reprezentowali Gimnazjum nr 6. W finałowym starciu pokonali gimnazjalistów placówki przy ul. Kopernika. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego.